Olen sala-EMO ja amatöörgeodeet

Põhivõrgu punktViimasel ajal olen ma väga tihti pidanud oma peaaegu täitsa puhtad riided pessu panema. Põhjuseks on olnud üksikud vereplekid. Viimase 3 päeva jooksul on kahed püksid, üks särk ja üks tagi pessu läinud puhtalt vereplekkide pärast.

Kuidagi on juhtunud nii, et viimasel ajal ei saa ma pea ühtegi kätega tehtavat asja nii teha, et ma oma vasakut kätt ei vigastaks. Õnneks pole haavad sügavad olnud ja vigastused piirduvad näppude lõhkumisega. Veeni pole veel tabanud ja pole ka plaanis. Olen vist mingi sala-EMO kes pole seda endale veel tunnistanud.

Viimase haava sain näiteks kuidagi Eesti Vabariigi geodeetilise punkti kaant avades. Kes näinud on, see teab, et midagi teravat või ohtlikku seal pole.

* * *

Ma ei soovita kellelgi pildil näidatud tähistusega kollases aiakeses niisama ringi sebida. Selle kallal niisama askeldamine kutsub esile korrakaitseorganite õigustatud huvi ja vajadusel ka karistuse.

Mina kasutasin punkti üle-eelmisel nädalal paigaldatud antenni testimiseks. Ehkki ma ei ole geodeet, olen ma vanemate tegijate ja spetsialistide käest õppinud, et kuidas niisugust punkti kasutada, säilitada ja austada.

Need väga täpselt määratud koordinaatidega punktid on väga olulised kohad. Kui maamõõtja peab kusagil maad mõõtma, siis saab ta oma tööd alustada sellest punktis, mitte ei pea kusagil maailma algusest 0-koordinaatidelt pihta hakkama. Seega, ära ilma põhjusetta käpi!

Pildil on Kolgakülas asuva punkti "Kolgaküla97" (6399) tähis.

* * *

Kui sa arvad, et sul võiks Sakus asuvast GNSS referentsjaamast saadud RINEX andmetest või sealt saadavast RTK korrektsioonist mingit kasu olla, siis võta ühendust. RTK kaorrektsiooni on võimalik saada Leica, CMR/CMR+ ja kõigis levinumates RTCM formaatides. Testperioodil tasuta.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*