TOP10 räpased kohad sinu kodus

SiltMaailm ja eriti internet on ikka imeline koht. Sealt seest võib küll kõike leida.

Leidsin niisuguselt saidilt, nagu HowToCleanStuff.net õpetuse selle kohta, et millised on 10 kõige räpasemat kohta kodus ja kuidas neid puhastada: The 10 Dirtiest Things in Your Home.

Kogu juttu ei viitsi ära tõlkida ja panen siia ainult nimekirja koos väikese kommentaariga nendest kõige koledamatest kohtadest.

1. Vann. Pidi baktereid täis olema. Ei tundu eriti õudne. Kui need bakterid mind mu seljas olles ära ei tapnud, siis vast ei tapa ka vanni minnes. Teisest küljest, äkki koguneb neid sinna nii palju, et kambakesi ja teiste pereliikmete bakteritega kampa võttes teevad mulle ikka ära.

2. Köögi äravool. On rõve ja räpane koht küll. Minu kodus on pühapäevase seisuga kõik kraanikausi alused torud lahti võetud, ära pestud ja kokku tagasi pandud.

3. Telefon. Seda ma usun küll, et asi mida mitmed inimesed pidevalt katsuvad, on must. Vt. punkt 1 Vann. Õnneks mul kodus niisugust üldkasutatavat telefoni pole.

4. Hambahari. Ainult enda bakterid. Mina seda küll puhastada ei viitsi, palju lihtsam on uus osta.

5. Kaugjuhtimispult. Siin peaks vist kõik selge olema. Ma olen vist mingi imelik aga meie kodus on ainult üks kaugjuhtimispult - teleka oma. Kõiki muid seadmeid, mille puldid tavaliselt mõnedel inimestel kodu on, asendavad meil arvutid.

6. Klaviatuur ja hiir. Seda tean ma omast kogemusest, et need asjad on tõesti räpased. Puhastan regulaarselt. Õpetuses on ära toodud ka kuuliga hiire puhastamine - niisugust asja meie kodus ei ole.

7. Puidust lõikelaud. See tuli natuke üllatusena. Meil käib nende puhastamine koos tavalise nõudepesuga. Siiani oleme elus.

8. Kodumasinate tagused. Pühapäeval köögis mürgeldades sai ka see fakt kinnitust. Usun, et ainult maniakaalne puhtusehull liigutab oma kodumasinaid regulaarselt selleks, et nende tagant puhastada.

9. Külmutuskapi pealne. Meil on seal peal lilled ja nende kasvataja puhastab koos lilledega ka kapipealse ära. Vähemalt nii mulle tundub...

10. Ukse käepidemed / nupud. Nagu telekapultki. Ma ei mäleta, et ma neid siiski pesnud oleks. Peaks vist ette võtma...

* * *

Õpetused puhastamiseks ning vajalike vahendite nimekirjad on olemas eelpool viidatud lehel. Samuti on seal õpetused selle kohta, kuidas puhastada kunsttaimi, vesipiipu, koeri või juuksepikendusi.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “TOP10 räpased kohad sinu kodus
 1. karmen ütleb:

  ma arvan, et üks räpsemaid kohti on hoopis prügiast, kuigi seda regulaarselt puhastan.

 2. tiia ütleb:

  kodumasinate tagused ja alused on tõepoolest üks suur sodikogumise koht. näiteks elektripliidi ja kapi vaheline pisike vahe. mõtlen praegu ,et kui tihti ma seda puhastan…. korra pooles aastas.
  peaks vist tihemini…
  ja mitte ainult külmiku pealne, vaid ka alune, mis tolmurulle enda alla kogub, on jubedus.

  nimekirjast puudub ventilatsioonikanali see, see, see asjandus :D mis sinna ette topitakse ning pliidi kohal olev ventilaator….õu nõu, neid peab lihtsalt korra kuus puhastama.

  ah jaa, radiaatorite tagused….absoluutselt vastumeelsed puhastuskohad, mis siiski tolmulappi nõuavad. ja üleüldsegi võiks meil elada koristaja, aga kahjuks elab see siiani minuga ühes isiksuses …

 3. Aarne ütleb:

  Prügikastimustuse vastu aitab meil ühekordselt tarvitatav kilekott.

  Ventilatsiooniresti asemel on köögis toru mis viib õhupuhastisse. Õhupuhasti rest see eest on tõesti gaasiaurudest must aga baktereid seal vast eriti pole.

 4. Sirje ütleb:

  Ehh, 1 oluline asi on küll puudu: wc loputuskasti nupp, käsi pestakse ju peale nupule vajutamist :)

 5. Aarne ütleb:

  Meil seal üli-kuulsas-ja-prestiizikas-koolis õpetati seda, kuidas näppude peale mitte lasta. :)

  Ma olen terve lapsepõlve suveti paljajalu mööda emakest maad ringi jooksnud ja aiast korjatud pesemata saadusi söönud. Siiani elus ja neid baktereid eriti ei karda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*