GPS seadmed keelatud

GPS ja GLONASS satelliididMaailmas on veel 3 riiki, kus GPS seadmete kommertskasutus on keelatud: Egiptus, Süüria ja Põhja Korea.

Minut.ee vahendusel saab lugeda, et Egiptuses peab Apple oma iPhone’delt lausa GPS funktsionaalsuse eemaldama. GPS’i kasutamine on lubatud vaid peale võimudelt vastava litsentsi taotlemist. Ka teiste GPS’iga varustatud telefonitootjate edasimüüjaid võib ähvardada kauba konfiskeerimine. Selle keelu taga on aastal 2003 vastu võetud telekomiseadus, mis keelab igasuguste GPS seadmete impordi. Apple Egiptusele suunatud iPhone lehel ei mainita GPS’i olemasolu kusagil.

Ma usun, et mingitel tingimustel on nendes riikides siiski võimalik seda litsentsi saada. Olen ise olnud GPS alasel koolitusel koos Süüria inimestega, kus õpetati väga keerulisi ja kalleid seadmeid. Kui keegi Süürias neid seadmeid kasutada ei saaks, siis poleks neil olnud mõtet sellel koolitusel osaleda. Iseasi muidugi, kas mõni erasik selle litsentsi taotlemisega hakkama saab.

Sildid: #, #, #, #
0 comments on “GPS seadmed keelatud
1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "GPS seadmed keelatud"
  1. […] 2008 kirjutasin ma sellest, et Egiptuses ei tohi laiatarbe GPS seadmeid kasutada. Niisugune tobe piirang mõjub halvasti ka moekate nutitelefonide kasutamisele sest neile on […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*