Laser ei ole julm taparelv

Laserkiir seinalÜhest mõni aeg tagasi peetud vestlusest jäi mulle mulje, et mõned inimesed ei mõista seda, kuidas laserit kodus kasutada ja mida sellega teha saab.

Laser ei ole ainult ulmefilmides nähtud relv millega inimesi ja masinaid pooleks lõigata. Põhimõtteliselt on laserkiire puhul tegu hästi tugevasti võimendatud valguskiirega. Need laserid, millega asju purustada, vabalt kunagi tsiviilkäibesse jõuavad. :)

Koduse ehituse ja remondi puhul on (ehitus)laser niisugune aparaat, mis laseb välja punase joone. See joon on täiesti sirge, tavaliselt looditud maa keskpunkti suunaga risti ning seda saab kasutada seinale sirge joone manamiseks. Vanasti tehti niisuguseid töid vesiloodi e. vaaderpassiga.

Mina ise olen kodus laserit kasutanud vannitoa plaatimisel ja köögi tööpinna ehitamisel (esimene pilt). Kodustes tingimustes annaks laserit kasutada kõikjal, kus on vaja midagi horisontaal- või vertikaalsuunas ühele joonele paigutada (teine pilt), kasvõi tapeedi panemisel.

Laseri rakendused

Kolmandal pildil on väike ja odav laser. Täpselt samasugust olen isegi kasutanud ja pilt ongi tehtud minu köögis. Pole ju hirmus tapamasin... Niisuguse saab kätte paari tuhande krooniga ning aparaat laseb seinale korraga nii horisontaalse kui ka vertikaalse kiire. Mina, kui pühapäeva remontija, pole seda endale siiski ostnud.

Laser

Neljandal pildil on Eestikeelses Wikipedias olev viga. Pildil on optiline nivelliir e. nivell. Sellel seadmel ei ole laseriga küll mingit pistmist, laserit seal ei kasutata, tegemist on puhtalt optilse/mehhaanilise seadmega. Pealegi, moekad maamõõtjad mõõdavad tänapäeval tahümmi ja gepsuga. :)

Wikipedia viga

Käesolev postitus on pühendatud Vali Dool'ile.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
One comment on “Laser ei ole julm taparelv
  1. nipitiri ütleb:

    Kohati mind kummastab, et inimesed ei tea nii lihtsat asja. Isegi minusugune seniilne lollpea teab selliseid asju…

    Ise olen kasutanud samuti laserkiirt sirge asjanduse saamiseks…. Sedakorda sisi küll seda pisikest laste mänguasja :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*