Kuidas plaatida vannituba

Lihtne! Võtad plaatimissegu, mätserdad plaadile, käid kammiga üle ja litaki seina. Tegelikult see muidugi nii lihtne ei ole. Ma pole varem isegi kunagi näinud, kuidas plaatimistööd tehakse. Seega konsulteerisin interneti ja mõnede teadmameestega. Kõik jagasid loomulikult risti vastukäivaid õpetusi. Siis otsustasin ise mõelda.

Erinevad allikad annavad erinevat infot selle kohta, kuidas teha esimene rida. Mõned ütlevad, et paned põranda kohale esimese rea plaate ja tõmbad need teibiga seina külge kinni. Kui esimese rea segu on kuivanud, siis jätkad ülespoole. Teised ütlevad, et esimese rea alla paned liistu ja toetad plaadid sellele. Mina tahtsin hästi põranda lähedalt plaatida. Seepärast panin liistu teise plaadirea alla ja sealt läksin edasi, kuni õige kõrguseni. Täna võtan liistud ära ja panen alumise rea teibi abil paika.

Kui esimene rida saab korralikult paika ja seinad on sirged, siis edasi on juba kökimöki ka täieliku amatööri jaoks. Kui seinad on kõverad, siis ilmselt on ka profil raske. Minu vannitoa pikem sein on vägagi kõver ja laineline. Päris sirgelt ma plaate sina ei saanudki. Ehkki iga plaat eraldi võttes oli justkui loodis, siis nurgad turritavad mõnes kohas küll koledasti välja. Ehk annab ühtteist vuugisegu abil parandada. Otsasein tuli täitsa tibens-tobens, sest seal on sirge sein.

Plaatide lõikamine on samuti lihtne. Tehnoloogia sarnaneb väga paljuski klaasi lõikamisele. Mina kasutasin spetsiaalset lõikajat. Kui on vaja plaat keskelt pooleks lõigata, siis tõmbad klaasinoa või lõikajaga lihtsalt joone peale ja murrad näpuvahel plaadi pooleks. Raskem on asi siis, kui on vaja plaadi servast kitsas riba ära lõigata. Testimise käigus rikkusin ühe plaadi kuna plaat loksus lõikajas. Teise plaadi purustasin esimese 1.5cm riba lõikamise ja murdmisega. Niisugune kitsas riba tuleb pisikeste tükkide haaval tangidega ära murda. Perenaistele saab siit palju koristamiserõõmu.

Tiba üle poole vannitoa on plaaditud. Täna on vaja 7 plaadi servast 1.5cm maha lõigata, lõigatud plaadid seina panna ja üks terve otsasein plaatida. Ma ei muretse üldse.

Pühade ajal või vahetult peale pühi plaadin ka põranda ära. Hea, et ma mingile tropile ehitusmehele pappi ei andnud.

Vannimüüja lubas eile õhtuks hinnapakkumise saata niisuguse vanni kohta, mille kohe kätte saaks. Lisavarustusele pidi vinge sooduka tegema. Loomulikult ei saatnud ta mulle midagi. Kui mul juuni lõpuks vanni pole, siis läheb asi karmiks. Eelmisel reedel möödus vanni tellimisest 2 kuud!

Vannitoa plaatimine

Hallikirju otsasein on sirge (enda poolt kehtestatud normi piires).

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “Kuidas plaatida vannituba
  1. Silver ütleb:

    Väga hea ja kasulik lugemine, lihtsalt ning arusaadavalt kirjutatud neile kes soovivad ise kodus plaatimist proovida.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*