Jõuluks koju

11 562m kõrgusel on -65° külma. Kustkohast ma küll niisugust imeasja teada võiksin? See informatsioon on pärit eesistme kohal oleval ekraanil. Lõpuks ometi lennukis, lõpuks ometi teel koju! Õnneks Zürichi lennujaamas niisugust jura, nagu Tallinnas korraldati, ei toimunud. Neile piisas täiesti, kui pintsaku maha ajasin ja laptopi kotist välja võtsin. Püksirihma ja kingi polnud vaja ära võtta. Euroopa.

Lennuki toit oli masendav. Huvitav, millisele keenjusele tuli pähe, et keedetud tangud, rohelised herned ja pisikesed lihakribalad moodustavad kokku maitsva söögi ja et toidule soola mittelisamine on mingi kaval mõte? Ei ole asjad nii. Samal ajal, kui ma seda jama sööma pidin, näidati monitorist mingit Soomet propageerivat filmi kus valmistati lihatoite, mis tõesti nägid ka maitsvad välja.

Juba lennukis teatati, et Helsinkist väljuvate kohalike lendude terminaal oli turvapõhjustel suletud. Mingil imelikul põhjusel pidin ma Tallinna lennukile minnes uuesti turvakonttrolli läbima. Niisugust jama pole varem küll olnud. Kurjad Soome piirivalvurid avastasid, et mul on üks välgumihkel püksitaskus, üks jopetaskus ja üks läpaka kotis. Seda oli nende meelest kõvasti liiga palju ja nad konfiskeerisid diskreetselt 2 tükki ära. Õnneks ei pidanud lahti riietuma. Küllap see on tingitud auväärse Dzoodztablju külaskäigust. Niisugust Euroopat pole ma küll kunagi tahtnud.

Tänu Zürichi lennujaamas sooritatud tax-free ostudele peaksin ma nüüd käibemaksu tagasi saama. Õnneks ma ei tea, mida ma selleks tegema pean. Kaotatud ~4EEK'i elan vastu kuidagi püksirihma pingutades üle.

Koolitus möödus edukalt. Olen nüüd tark mis tark valmis. Loodetavasti saan omandatud teadmisi ka varsti reaalses elus kasutada. Nii karmil koolitusel pole varem käinudki. Hommikul veerand üheksast õhtul poole kuueni. Vahepeal tund lõunat pluss 2 x 10min kohvipausid. Lisaks anti veel õhtuks koduseid töid teha.

Järgmisel pildil näitab Bulgaariast pärit Magdalina, skeemi järgi, kuidas üks kaval süsteem töötab. Suurem jagu skeemist on minu joonistatud. Skeemil on kujutatud hunnik väga keerulist aparatuuri ja tarkvara. Muuhulgas GRX12xx, GMX902, hunnik erinevat softi ja mingi tundmatu satelliittelefoni karbike. Meie tiimi poolt välja pakutud süsteem oli parim. Ise olen rahul.

Magdalina seletab skeemi

Järgneval pildid on kujutatud maja katusele paigaldatud antennid. Need antennid maksavad ~75 000 krooni tükk (+18%) ning võtavad vastu GPS ja GLONASS satelliitidelt tulevat signaali. Et ennetada küsimus, siis jah, nad on tõesti üle kullatud. Ma ei tea, miks seda vaja on, aga niimoodi see värk on. Tegu on loomulikult maailmas saadaolevatest parimate antennidega. Kellel ostmise vastu huvi on, see mõistab ise, kelle poole pöörduda. Loodetavasti õnnestub mul endalgi lähitulevikus üks niisugune paigaldada.

AT504 GG antennid

Nüüd tuleb pilt, kus on kujutatud kogu koolitatavate grupp ja koolitajad. Pildil olev aparaat ei kuulunud koolituse programmi. Pildi tegime kõige sobivamas kohas, kus muuhulgas seisis ka see aparaat. Pildil on inimesi Kroaatiast, Rumeeniast, Bulgaariast, Kasahstanist, Saudi-Araabiast, Kuveidist, Süüriast, Jordaaniast, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja muidugi Eestist. Kindlasti ei saanud kõik esindatud maad kirja.

Kogu grupp koos

Kuna ?veits on tuntud oma täpsuse ja kellameistrite poolest, siis mõõdavad nad isegi vahemaid minutites. Ehkki mul on ?veitsi kell, mis tõesti käib täpselt ei suutnud mina küll sellises tempos liikuda, kui nende siltidel näidatud oli.

Sveitsi imelik süsteem

Ja lõpuks meeleolumuusikat.

Õlleklaas

Postitus on valmis kirjutatud lennukis. Kuna siin interneti pole, siis avaldan selle hoopis laupäeval. Nii kui üles tõusen, kohe teen ära.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*