Käisin jälle välitöödel

Eile skanneerisime Vääna Jõesuu silda. Alustasime hommikul umbes 10 ajal ja lõpetasime kah 10 ajal. Seda juba siis õhtul.

Mõõtsime silda 7 positsioonist. Punktipilvede sidumiseks kasutasime kokku 10 tähist + minu laste palli.

Kui ükskord eelmise aasta septembris kirjutasin ma, et "Töö ei ole füüsiliselt raske ja sooja eriti ei anna.", siis seekord oli asi karmim. Silla kõrval oli kallas üsna järsk. Kogu kremplit sealt erinevatele positsioonidele liikudes üles-alla vedada ei pidanud me kavalaks plaaniks. Seetõttu oli vaja mitmel korral jõge otse läbi vee ületada et kogu kola ümber paigutada. "Kogu kola" on 17kg skanner + konteiner, 2 x 12kg akut, statiiv, laptop ja muud pisividinad. Tulenevalt eilse kliima eripärast kasutasime ka kahte vihmavarju.

Üksik tähis jõesaarel

Laserskanner silla all

Tähis keset jõge

Tarvo skanneerimas

Minu “kabinet”

Vihmapaus

Viimane positsioon

Vääna Jõesuu silla all on kohalikel koolilastel mingi hängimiskoht. Istuvad silla all mingitel sillakonstruktsioonidel, mille nime ma ei tea, ja kimuvad suitsu.

Hiljem lisatud:

Lastelt laenuks saadud pall (tagastasin juba samal õhtul):

Laste pall

Miks kasutada skanneerimise juures palli? Ikka selleks, et hiljem erinevatest skanneri positsioonidest mõõdetud punktipilved omavahel kokku panna. Palli/kera on väga lihtne hiljem modelleerida: valin punktipilvest õige koha pealt mõned punktid ning ütlen softile, et joonista mulle nendest kera. Siis määran, et selle kera keskpunkt on ühendamise marker. Teen nii kõigis punktipilvedes, kus skanneeritud pall on ja lasen softil siis erinevad punktipilved kokku liita. Loomulikult ei piisa siin ühest ühisest markerist vaid neid peab vähemalt 3 olema. Mida rohkem, seda uhkem.

Tegelikult on kõige parem ja õigem kasutada siiski õigeid tähiseid. Need on piltidel näha olevad sinised märgid, mille keskel on väike valge ring. Pall on lihtsalt alternatiivne võimalus. Ma pole varem skanneerimise juures palli kasutanud ja tahtsin seda lihtsalt proovida. Järgmisel nädalal selgub, kas sellest pallitamisest ka kasu oli.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
5 comments on “Käisin jälle välitöödel
 1. Priit ütleb:

  Laste pall on ilmselt luuleline liialdus, sest piltidelt seda näha ei ole…

 2. tibutriin ütleb:

  oh, nii äge, ma sõitsin sealt mööda õhtul ja nägin vist teid… ma olen hulk aega mõelnud, kui huvitav võiks olla, kui päris- ja blogielu niiviisi põimuksid, et ühel õhtul näed midagi ja järgmisel hommikul loed sellest mõnest blogist :)
  jõudu & edu!

 3. Aarne ütleb:

  Nendele, kes arvavad, et “laste pall” on “luuleline liialdus” lisasin postitusele ühe dokumenteeriva pildi.

 4. Claara ütleb:

  Nojah.. Mina võin öelda, et Aarne blogi lugees avastasin temas nii oma peaaegu naabrimehe kui ka vana koolivenna.
  Nii, et siiski kohtub teinekord virtuaal ja reaal elu..
  ;)

 5. andrus ütleb:

  Kust ja kuidas saaks laserskännimise teenust osta? Üks hea kalapaat vaja 3D-mudeliks saada.

  Lugupidamisega,
  51 555 14

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*