Käisin välitöödel

Teisipäeval käisin üle pikema aja välitöid tegemas. Ehkki tööpäev venis pikaks, jäin tulemusega rahule. Hommikul ladusime hunniku erinevat varustust auto peale ja lahkusime kontorist. Kell oli 7.00. Retke mõtteks oli Pärnus üks ehitis väljastpoolt täies mahus laserskänneriga ära mõõta.

Teisipäeva hommik. Kell 11.00. Pärnus. Külmas ja uduses Pärnu pakkisime oma varustuse lahti ja panime masina üles. Alguses asi venis sest et ma ei ole elu sees laserskänneriga reaalselt tööd teinud. Niisama proovimise ja õppimise mõttes on aparaati muidugi näpitud kõvasti aga "päris" tööd polnud enne teinud. Kogu hommik ja lõuna möödusid tiheda töö tähe all. Töö ei ole füüsiliselt raske ja sooja eriti ei anna.

Teisipäeva õhtu. Kell 18.00. Pärnus.Õhtupoole tuli isegi päike välja. Sellest on ka üks kena pilt, kuidas õhtupäike Pärnu rannas objekti valgustab. Minul oli väga tihe tööaeg ja isegi kohvi toodi mulle õue et töö hetkekski ei katkeks. Isegi lõunasöögi supi sõin hetkekski tööpostilt lahkumata. Vilumus hakkab juba tulema ja töö edeneb järjest kiiremini.

Teisipäeva õhtu. Kell 19.00. Pärnus.Sellel pildil on kaks kolmandiku tööd on juba tehtud. Panin aparaadi pikemaks ajaks käima ja lippasin randa päikeseloojangut vaatama. Kell oli 19.00. Ilm hakkab jälle külmemaks minema.

Mõõtmise juures on pidevalt vaja ~50m peale umbes 8x8cm märklauda näha. Pimedas on sellega probleemne. Pilti kah teha ei saa.

Teisipäeva öö. Kell 21.30. Pärnus.Peale kella 21.00 olime juba viimases mõõtekohas, 4. korruse rõdul. Väljas on külm ja udune. Ma ei ole vist varem kunagi mere ääres nii tihedat udu näinud. Märklaudu sihime umbropsu sest nähtavus on paarkümmend meetrit. Oleme juba peaaegu lõpetanud, natukene on veel teha.

Tagasisõitu alustasime 22.01. Koju jõudsin mõni minut enne südaööd. Ehkki välitöö on igapäevasele kontorisistumisele meeldiv vaheldus võiks tööpäev natuke lühem olla. Vahest harva saan muidugi hakkama. Vahest. Harva. Kokkuvõttes olen rahul.

Hoovis asuvad aknad.Panen siia alla nüüd mõned pildid esialgsest tulemusest. Need ei ole mitte odava digifotokaga tehtud pildid vaid punktipilve erinevad osad. Iga pilt koosneb hunnikust erinevatest punktidest millel igaühel on oma kindlad koordinaadid. Punktide värv on võetud sama skänneriga tehtud digifoto pealt. Kokku mõõtsime päeva jooksul ~10 miljonit punkti. Traditsiooniliste meetoditega kuluks selleks aastaid. Lõpptulemusena valmib 3D mudel mille peal saab mõõta pikkuseid ja pindalasid.

Maja nurk ja terrass Maja otsasein Hoone tagakülg

Sildid: #, #, #, #, #, #
0 comments on “Käisin välitöödel
1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "Käisin välitöödel"
  1. […] ükskord eelmise aasta septembris kirjutasin ma, et "Töö ei ole füüsiliselt raske ja sooja eriti ei anna.", siis seekord oli asi karmim. Silla kõrval oli kallas üsna järsk. Kogu kremplit sealt […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*