Swedpank vs. Swedbank – saaga jätkub

SwedpankJaanuaris avastasin juhuslikult, et lisaks tuntud Rootsi panga koduleheküljele (swedbank.ee) on olemas ka väga sarnase aadressiga kinnisvara teemaline lehekülg swedpank.ee.

Iceman jättis postituse kommentaaridesse lingi EPL’is juba 28.03.2006 avaldatud artiklile. Siis ei pidanud toona veel Hansapanga nime kandnud asutuse töötajad niisugust sarnase nimega domeeni häirivaks. 2008 detsembris oli samast asjast juttu ka ajalehes Postimees.

Eilsest Ekspressist saab lugeda, et kolme aasta jooksul on asjaolud muutunud. Pank on  kinnisvarafirma kohtusse andnud ning esimene istung toimub märtsis.

Minu meelest on asi üsna selge - nõukad mehed registreerisid domeeni lootes sellega raha teenida. Juba ammuses EPL loos on kirjas, et nad küsisid selle eest pangalt 50 000 krooni. Ühel heal päeval avastas pank, et neid niisuguse domeeni/kodulehekülje olemasolu ikkagi häirib aga raha ei tahaks kah anda.

Ehhki tegemist on vist JOKK situatsiooniga olen ma natuke seda meelt, et pank võiks õiguse saada. Põhimõtteliselt läksid kinnisvaramehed ju ikkagi teadlikult kahtlasele teele.

* * *

Google otsing "swedpank" annab 6 160 000 tulemust. Paljudest tulemustest on näha, et inimesed on panga kontaktandmed lihtsalt valesti kirjutanud nagu näiteks 1182.ee lehel. Võib üsna ebameeldiv tunne olla kui mõne tähtsa kirja panga asemel mingile kinnisvarategelasele saadad.

* * *

Mida teised sarnased domeenid ka näitavad? Vastused on siin:

swedpank.com -> swedbank.se
swedpank.net -> miski pargitud lehekülg
swedpank.org -> Polegi lehte
swedpank.eu -> www24.ee, Disain ja IT teenused, Go Eesti, Go!

swedbank.com -> Panga kodulehekülg
swedbank.net -> swedbank.com
swedbank.org -> swedbank.com
swedbank.net -> swedbank.com

Sildid: #, #, #, #
6 comments on “Swedpank vs. Swedbank – saaga jätkub
 1. kaur ütleb:

  Samas. EEneti praeguste reeglite järgi on 1 äriühing = 1 domeen. Seega, kui Swedbank nüüd swedpank.ee domeeni endale saab, peaks ta olemasolevad (swedbank.ee ja hanza.ee ja hansa.ee jne) ära andma, eks.

 2. Aarne ütleb:

  Viidatud EPL artiklis on kirjas, et Rootsi Swedpank ostis firma Oluvere ja Oluvere registreeris domeeni swedbank.ee. OÜ Oluvere on Krediidiinfo andmetel praegu likvideerimisel.

  Kindlasti jätkub igal pangal piisavalt tütarettevõtteid, et iga vajaliku domeeni neist erinev registreerib. Samas, kui vaadata EENet’i domeniotsingut, siis paistab, et on AS Hansapank endale saanud mitmeid domeene registreerida.

  Kõik on võrdsed aga mõned on võrdsemad kui teised.

 3. Anõn ütleb:

  Ja Twitteris on ka juba lännu:
  http://twitter.com/swedbank

 4. Bock ütleb:

  Kunagi ammu helistasin EENet’i ja uurisin, et kuidas oleks võimalik ühele firmale mitut .ee domeeni saada. Siis nad ütlesid, et ei ole võimalik, aga on erandeid … Seega piisavalt tuntud ja mõjuvõimas firma saab ikka omale mitu .ee domeeni soetada ilma tütarfirmadeta.

 5. Larko ütleb:

  Iseasi kas niisuguse tüli lahendamiseks on kohtuvaidlust vaja. Kohtuvälisel kokkulepel võiks pank veidi pappi välja pigistada, kuid 50 tuhhi domeeni mõneaastase parkimise eest on muidugi palju.

 6. Allar ütleb:

  Kusjuures ei ole vaja tuntud ja mõjuvõimas firma olla piisab ka piisavast põhjendusest miks on vaja su firmale lisa .ee domeeni. Tõsi praegu on asi kinni keeratud seoses reeglistiku plaanitava muudatusega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*