Google Maps on kalkulaator

Viimasel ajal on mul tihti vaja olnud koordinaate ühest süsteemist teise arvutada. Enam vähem kõigi variantide jaoks on mul riistad olemas aga kraadide, minutite ja sekundite kümnendsüsteemi arvutamiseks mitte.

Kui on vaja kiirelt üks koordinaadipaar ringi arvutada, siis tuleb appi Google Maps. Sisesta koordinaadid otsingusse ja Google arvutab need sulle ise ringi.

Google Maps

Kui arvutamist vajavaid koordinaate juhtub rohkem olema, siis on see muidugi tülikas. Hakka või ise mingit konverterit aretama, mis suurema hulga koordinaatidega hakkama saaks.

* * *

Siinkohal veel üks Google Maps'i nipp: kui sa tahad mingile punktile ringi ümber joonistada, siis sisesta lehel  KML-Circles punkti koordinaadid (kümnendsüsteemis) ja määra joonistatava ringi parameetrid. Valida saab ringi raadiust, värvi, joonepaksust, jne. Rakendus toetab ka oma koordinaatide faili üles laadimist. Tegelikult ei joonistata punkt ümber mitte ringi, vaid luuakse hunnik uusi punkte, mis on omavahel joonega ühendatud. Välja paistab ikkagi nagu päris. Igati tore rakendus.

Samal lehel on veel terve hunnik erinevaid vidinaid, mis koordinaatidega majandamisel abiks on.

* * *

Igaks juhuks mainin ära, et pildil olevad koordinaadid on juhuslikult valitud. See muidugi ei välista, et just seal ei võiks leiduda peidetud varandus või midagi muud head.

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*