Kuidas digifotokat navigatsiooniseadmena kasutada

Peo lõppTundmatusse kohta minnes tahaks vahest kaardi kaasa võtta. Kuidas seda teha, kui sul pole paberkaarti, netikaardi trükkimiseks printerit, ega isegi GPS navigaatorit?

Lihtne!

Võtad mõne oma lemmik kaardirakenduse, näiteks Google Maps, ja teed sulle huvipakkuvast alast ekraanipaugu e. kuvatõmmise. Lisaks võid kas kaardirakendust ennast või siis mõnd joonistusprogrammi kasutades huvitavad kohad kaardile ära märkida. Peale seda laed saadud pildi fotoka mälukaardile ja kasutad fotoka ekraani kaard vaatamiseks.

Selleks, et fotokas pildid ära tunneks, võib olla vajalik nimetada pildid sama skeemi järgi, nagu fotoks seda ise teeb. Canon Ixus'e puhul peaks pildifaili nimi olema IMG_xxxx.JPG, kus "x" asemel on numbrid.

Teine variant on laadida kaardipildid hoopis oma telefoni mällu ja kasutada kaard lugemiseks telefoni ekraani. Kuna minu fotokal on suurem ekraan, kui telefonil, siis ise eelistan ma siiski fotokat.

Päris kaval nipu mu meelest. Täitsa ise mõtlesin välja. Pealegi on see fotokale parem rakendus , kui niisuguste piltide tegemine, nagu postitusele lisatud on. :)

Sildid: #, #, #, #, #, #
7 comments on “Kuidas digifotokat navigatsiooniseadmena kasutada
  1. Liisi ütleb:

    Tundub lahe idee:)
    Aga kuidas ma laen saadud pildi fotoka mälukaardile?

  2. Aarne ütleb:

    Minul on selle jaoks mälukaardi lugeja. Ilmselt on seda võimalik teha ka fotokat kaabliga arvuti külge ühendades.

  3. Urmas ütleb:

    Tehtud, proovitud ja heaks kiidetud. Mõned aastad tagasi mürasime Valgevenes ja Königsberg’is ringi, enne linnapeale minekuid tegime fotoaparaadiga mõne kaaslase kaardist pildi ja hiljem oli sellest palju kasu.
    Samuti tegime pilti majadest kus ööbisime koos aadressiga – sina võid ju aadressi purssida vms, aga kui kohalik sellest aru ei saa, siis pole abi mitte vähimatki. Küll aga on fotokast seda aadressi hea näidata ja küsida, kuhu vaja minna on.

  4. Kalle M ütleb:

    Olen ise ka sellist nippi kasutanud. Paari aasta eest oli vaja ühe töö raames pildistada suurem osa Rakvere linna hoonetest üles, kusjuures pildid tuli hiljem kindlate aadressidega seostada. Ühesõnaga oli palju opereerimist igasugu kaartidega. Mingil põhjusel aga ei saanud ma vahepeal neid printida, mistõttu pildistasin vajalikku kaarti siis jooksvalt arvutiekraanilt ja hiljem tänavat pidi liikudes-pildistades kontrollisin kaarti sealtsamast kaamerast.

  5. sten ütleb:

    või siis kasutada google maps’i mis asub iPhone’is :)

  6. Aarne ütleb:

    Sten: nipp on nendele, nagu mina, kelle telefon oskab ainult helistada, aga mitte netis surfida.

    Kalle: Töö jaoks oleks äkki ikka kavalam õigeid riistu kasutada. Mulle meenuvad esimesel hetkel GPS’iga fotokad ja GIS rakendusteks mõeldud GPS seadmed.

  7. Kaido ütleb:

    Ma käisin eelmine aasta maikuus Juminda poolsaare rabas ja seal oli selline telefoniga rajakaardist pildi tegemine igati abiks, sest vajalik rabateede kaart on ainult kahes kohas – raja alguse ja raja lõpu autoparklas. Vahepeal mitte.

    Niiet selline nipp on ka matkal abiks!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*