Kuidas valida protsessorit

Lugesin Poki blogist, et arvutit on raske valida. Olen temaga täiesti nõus. Mälu ja kõvaketta suuruse järgi hindamine töötab endiselt samamoodi - mida suuremad numbrid, seda parem. Videokaart peab samuti võimalikult paljude megade ja bittidega olema. Aga see protsessorivärk ajab tänapäeval segadusse küll.

Tegin väikse katse ja panin pirukasse muna, st pani erinevatel masinatel käima testprogrammi.

Proovitavad masinad olid järgmised:

Kodumasin: AMD Athlon 64 3000+, 512MB RAM. See on minu koduarvuti. Protsessor on originaalis 1.8GHz, mille ma overclockisin 2.3GHz peale.

Töömasin: Intel Pentium 4 3.40GHz, 1GB RAM. See on see masin, mille taga ma oma igapäevast tööd teen. Töömasinat ei kiirenda.

Cyclone: Intel Pentium 4 3.20GHz, 2GB RAM. See on samuti töömasin, mis on mõeldud ühe spetsiaalse programmi (Cyclone) jooksutamiseks.

Kasutatavad testid olid SuperPI ja wPrime.

Tulemused on siin:

Kodumasin

SuperPI tulemused minu koduarvutis

wPrime tulemus minu koduarvutis

Töömasin

SuperPI tulemused minu tööarvutis

wPrime tulemus minu tööarvutis

Cyclone

Cyclone SuperPI

Cyclone wPrime

Tuleb välja, et on rakendusi, kus väiksema GHz protsessoriga ja vähema mäluga masin on kiirem kui mõni teine. Töömasinad jooksevad mõlemad default BIOS'i seadete peal. Kodumasinat tuunisin niipalju, kui vähegi oskasin.

Mõistata siis....

Sildid: #, #, #, #
3 comments on “Kuidas valida protsessorit
  1. busse ütleb:

    aga vääna oma ülekellatud kodumasin kah defaulti peale. sest mis aus vöistlus on, kui töömasinad on default, oma amd jurakas aga nii ülesse kellatud kui tahtsid.

    ma ei tea, c2d ei tasu hetkel osta enivei. madalam temp, vähem soojust, rohkem resurssi tööks ;)

  2. mks ütleb:

    bah… busse viimane kommentaar on ilmselt tõsine sarkasm, ma loodan… c2d ja isegi cd teevad samal taktil amd’le külmalt ära… olgu mainitud, et core duo 2.0GHz + 1GB Ram teeb superPi ära 30 sekundiga… võibolla on asi minus, aga see võrdlus tundub kuidagi kolme aasta tagune ja pigem eksitav kui mõistlik sellise pealkirjaga…

  3. Aarne ütleb:

    Kõik testid on tehtud reaalselt päris masinate peal, vahetult peale masina käivitamist ja sisselogimist. Kõik masinad on sama konfiga reaalselt igapäevases töös.

    SuperPI’st on hunnikus erinevaid versioone. Mina katsetasin kõiki masinaid ühe ja sama versiooniga. 30sek test eriti võrreldavat infi ei anna.

    Ja kodumasinat alla kah ei kloki. Kõiki masinaid katsetasin sellises situatsioonis ja seadetega, nagu ma neid igapäevaselt kasutan. Tööarvutite ülekiirendamist ma üldiselt õigeks ei pea.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*