Millal mees lipsusõlme vajab

Mõnel korral aastas valdab osasid mehi paanika. Vaja oleks piduliku päeva puhul kraega triiksärk ja ülikond selga panna. Selle juurde kanti vähemalt vanasti ka lipsu. See tekitab probleemi, sest paistab, et paljud ei saa lipsusõlme tegemisega kuidagi ise hakkama ja peavad internetist abi otsima.

Kunagi, 10.07.2007, kirjutasin ma postituse, sellest, kuidas lipsusõlme siduda. Tegin seda selle pärast, et endale väike märk erinevate sõlmede kohta maha panna. Ise teen ma endale viimasel ajal, aga siiski vaid paar korda aastas, kahepoolse Windsori sõlme. Mul nimelt on uus lips, mis sellega väga kena paistab.

Kui nüüd juuresolevalt pildilt vaadata, siis see lipsusõlmede teemaline postitus saab pidevalt külastusi. Aasta ja kooliaasta algus ning lõpp, vabariigi aastapäev ja muud tähtpäevad on eriti kuumad ajad.

Lipsusolme statistika

Enamus külastajatest tuleb otsingumootoritest erinevate lipsusõlmeteemaliste otsingufraasidega.

Selle peale tahaks küsida, et kas tänapäeval poistele kodus ei õpetata seda va lipsusõlme tegemise imelist kunsti? Mina ise sain lipsusõlme tegemise selgeks siis, kui keskastme koolipoiste vormiks sai vana "taksojuhi vormi" asemel pintsak ja viigipüksid. Läksin siis just 4. või 5. klassi. Eks alguses sai natuke aega ka pioneerikaelarätti kantud, aga varsti pidasid pedagoogida ka lipsuga käimist lubatuks. Peale seda käisid poisid lipsuga. Meie klassis oskas küll vast iga poiss oma lipsusõlme ise siduda. "Kummilipsuga" käisid ainult mämmud.

Ajad ka kasvatusnormid on vist muutunud ja mitte paremuse poole.

Kikilipsusõlme ma siiski ilma õpetuseta teha ei oska, aga see pole ka suurem probleem. Mul pole kikilipsu ja ma ei ole kunagi niisuguses kohas käinud, mis seda nõuaks. Arenguruumi on.

Sildid: #, #, #, #, #
One comment on “Millal mees lipsusõlme vajab
  1. Margus ütleb:

    Selliseid “ühekordseid” või harva kasutatavaid märksõnu on tegelikult päris palju.

    Viimaseaja üheks parimaks näiteks on “first day of summer”:

    http://www.blogstorm.co.uk/first-day-of-summer-21-june/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*