On tore elada siin ime-imelises ilmas

LoojangEkspressist on lugeda, et 5 kurjategijat, kes 2003 aastal 45 aastase Mart Pohla nimelise mehe surnuks peksid, said karistuseks... ...ja nüüd ei järgne mingi suur arv aastaid... karistuse said nad tingimisi! Täpsemalt saab kohtuotsust lugeda siit: Riigikohus.

Eesti Ekspress: Jõhker peks, surm ja tingimisi karistus:

Tänavu 7. juunil otsustas Viljandi kohus, et Mario Jaansoo (19), Reimo Tars (21), Steve Saar (18), Almer Ärm (23) ja Ivar Sarap (20) ei pea Mart ­Pohla peksmise ja surma põhjustamise eest vangi minema tingimusel, et nad järgmise kolme aasta jooksul uut tahtlikku kuritegu ei soorita.

Samas annab Delfi meile teada, et naisepeksu eest saab 4 800.- trahvi: Vägivaldne üleaisalööja sai trahvi:

Kohus trahvis 4800 krooniga meest, kes lõi naisele muhu pähe ja ta silma siniseks.

Oleks päris maha löönud, vast oleks tingimisi pääsenud. Aga võidakse ka joomine ära keelata: Kohus keelas jõhkarditel joovastavad joogid:

Valga kohtumaja karistas tingimisi vangistusega ning keelas alkoholi tarvitada meestel, kes peksid ohvreid luuavarre ja ahjuroobiga.

Kui oleks ohvri surnuks löönud, siis oleks kergemini pääsenud ja võiks rahus edasi lakkuda.

Pohmas peaga autoga 191km/h kihutamise eest saab 5 päeva aresti: Audil oli 191 km/h rauas

Laupäeva õhtul pidas politsei Viljandimaal kinni Audi, mis kihutas 100 km/h lubatust kiiremini. Roolist napsutamise jääknähtudega tabatud sohver peab nüüd viis päeva arestimajas istuma.

Kui oleks kellegi surnuks sõitnud, oleks vast tingimisi saanud...

Viis kuud vangistust koos kolmeaastase katseajaga õnnestub ära teenida ka täispeaga sõitmise pärast: Liiklushuligaanid said taas karmi karistuse:

...ööl vastu 1. juulit peatasid politseinikud Narva-Jõesuus sõiduauto Lexus, mille roolis oli alkoholijoobes 1973. aastal sündinud Grigori.

Eile määrati Grigorile karistuseks 5 kuud vangistust kolmeaastase katseajaga.

Ma tõesti ei viitsi rohkem linke siia laduda, isegi kiire otsinguga leiab neid virnade viisi, aga eelpool toodut arvestades tundub mulle, et purjus peaga sõitmine, ilma õnnetust põhjustamata või siis lihtsalt peksmine, on suurem kuritegu, kui kellegi lihtlabane mahalöömine.

Kas tõesti on meie seadused niisugused, et inimese surnukspeksmise eest ei saagi reaalset karistust??? Tule taevas appi! Niisuguse Eesti jätamegi oma lastele või?

Ekspressi artiklis on kirjas, et tapetu tütrel pole otsuse edasikaebamiseks raha. Kui keegi teeks korjanduse, siis mina toetaksin. Esimest korda elus.

Sildid: #, #
2 comments on “On tore elada siin ime-imelises ilmas
  1. Bock ütleb:

    Eks näis mis selle loo “kangelased” karistuseks saavad. Kui saavad…
    Lugu SL Õhtulehes – http://www.sloleht.ee/index.aspx?id=241540

  2. Aarne ütleb:

    Kuna ohver jäi ellu, siis saavad kurjamid kas trahvi või väikese vanglakaristuse. Et puhtalt pääseda, oleks tulnud mees ikka surnuks peksta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*