Palju sina oled nõus maksma?

RästikudÄripäev korraldas küsitluse selle kohta, kui palju inimesed on nõus asjade eest maksma. Kas iPhone 3GS 32G eest oleks mõistlik välja käia 2200 või 4400 krooni? Kas 42" LG telekas peaks maksma 4400 või 8800? Küsitlus on aadressil www.surveymonkey.com/s/aripaev.

Uuringu tulemustega saad tutvuda aadressil tinyurl.com/38jjhsz ja niipalju ütlen ma kohe ära, et inimesed ei valinud valdavalt kõige odavamaid hindu.

Kui kelleltki küsida, et kas sa oled nõus $$$ eest väikelast kiviga viskama, siis sa vastad ei. Kõik normaalsed inimesed vastavad ei. Kui keegi selle $$$, kivi ja lapse korraga ette annab, siis oleks reaalsed tulemused küsitluse vastustest oluliselt erinevad. Inimestele meeldib mõelda, et nad on paremad nad tegelikult on ja nad aimavad, milline on küsitluse "õige" vastus. Kui minu ette lauale pannakse karp mingi asjaga ja öeldakse, et maksa selle eest kas 500 või 5000, siis ma lööksin ennast, kui ma 5000 rahakotist välja võtaksin.

Ja nüüd tuleb hea osa: proovi ise reaalses elus järgi!

Mine aadressile www.aripaev.ee/valihind ja vali, palju sa oled nõus Äripäeva 6 nädalase tellimuse eest raha andma. Kas sa võtad kõige kõrgema või hoopis madalama hinna? Peale valikut mõtle uuesti laste kiviga viskamise peale.

Enne tellimist tuletan meelde, et Äripäev on niisugune ajaleht, kus koomiksit ja sudookut ei ole.


Tasutud teadaanneTegemist on postitusega, mille eest ma olen saanud või saan mingisuguseid hüvesid.


Edit: Samal teemal Larko ja Gerd.

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*