Ründav Sokimonster

Meie vannituba 20.06.2006Täna hommikul avastasin oma sahtlist 21 üksikut sokki. Peale mõneajast sobitamist leidsid 10 neist endale partneri, st moodustus 5 paari. 11 sokki jäid siiski üksikuks. Miks?

Igapäevane rutiin on niisugune, et ma võtan õhtul 2 sokki jalast ära ja panen need mustapesukasti. Sealt rändavad need pesumasinasse, edasi kuivatusse ja sealt juba tagasi sokisahtlisse. Kusagil ei tekki niisugust olukorda, et üks sokk võiks oma paarilisest eralduda. Osad üksikutest sokkidest olid niisugused, mille kandmist ma eelmisest nädalast selgelt mäletan.

Ainuke võimalus on see, et Sokimonster varastab aegajalt osad sokid ära. Tegu on mingi eriti lolli kolliga, sest terve paari kadumist märkaksin ma ilmselt palju hiljem kui üksiku soki puudumist.

Ja miks paganama päralt tal neid üksikuid sokke vaja peaks olema…? Kas on tegu mingi niisuguse skeemiga, et varastame aluspüksid, …, raha tuleb?

Leidsin ka väikese abinõu Sokimonsteriga võitlemiseks. Tuleb osta suuremates kogustes täpselt ühesuguseid sokke. Kui mõni üksik sokk ära kaob, siis tuleb natuke oodata, kuni ka mõnest teisest paarist sokk kaduma läheb. Ja ongi jälle terve sokipaar. Ei tea ainult, et kuidas sokid ise niisugusesse partnerivahetusse suhtuksid.


Illustratsiooniks lisatud pildil ei ole Sokimonster. Pildil on kujutatud meie vannitoa hetkeseis ja seal ei tegutse üldse mingid monsterid. Käimas on remont. Õhtuks viskame sodi jälle välja, et ennast pesta saaks. Järgmisel päeval tekitame jälle uue sodi. Enne 20.06 peab vana vann olema välja visatud, seinad krohvitud ja plaaditud.

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Ründav Sokimonster
 1. Gea ütleb:

  see on eater of socks, kellest juba vanameister Pratchett kirjutas. Meil elab ka üks selline, pool palka läheb sokkide peale, aga jalga pole ikka panna midagi ;)

 2. Merle ütleb:

  Sokid teatavasti ei hoia üksteisel käest kinni, kui nad sukelduvad pesumasina tundmatusse sügavikku….

  Seepärast juhtub ikka, et paariline teadmata kadunuks jääb või siis kogemata mõne uue sõbra leiab.

 3. Aarne ütleb:

  Mina ei ole Pratchetti raamatuid lugenud. Koletise avastasin oma kodus täiesti iseseisvalt.
  Panen vist sokisahtlisse igaks juhuks mõne lõksu.

 4. Pronto ütleb:

  Pane sinna mürgitatud sokk.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*