Subtiitrid uues kohas

LillekesedKõigile nendele, kes eestikeelsetest subtiitritest puudust tunnevad: uus koht on www.subclub.eu.

Ma veel ei tea, mis subclub .ee'ga juhtus aga kui teada saan, siis küllap ka teada annan.

Ise olen viimasel ajal palju haigeid idamaised filme vaadanud ja mind on subtiitripuudusest välja aidanud niisugune koht, nagu www.subsearch.org. Eestikeelseid sealt küll ei leia aga kellele seda va emakeelt ikka nii väga vaja on.

* * *

Kui ma kirjutasin  ~3 aastat tagasi sellest, et EAKO teeb jälle töövõite ja lõpetasin postituse küsimusega, et mida nad lisaks igasugusele jamale ka head teinud on, siis ei saanud ma ühtegi vastust. Küsin nüüd uuesti: Kas EAKO on teinud midagi niisugust, millest sinul kasu on olnud?

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
15 comments on “Subtiitrid uues kohas
 1. Allar ütleb:

  Subscene on mind alati vajalikuga varustanud. Seal on ka eestikeelsed supakad olemas :)

 2. asd ütleb:

  mind on varustanud opensubtitles.org tänu mpc-hc integreeritud otsingule (ja minu laiskusele). eestikeelseidki leiab.

  millega eako üldse tegeleb? :)

 3. A.I.V.O. ütleb:

  asd – ilmselt Pärnu puhkemaja (mis ostetud autoritele mõeldud summade eest) väljarentimisega hiigelsummade eest, mis koguneb eeldatavasti ainult eako juhtkonna taskutesse…

 4. Aarne ütleb:

  Kui kodulehte eako.ee vaadata, siis nad justkui ei tegelegi millegiga. Teisest küljes, mingi niisuguse avaldusega on nad 13.06.2011 justkui valmis saanud: http://bit.ly/j2HZLF

 5. A.I.V.O. ütleb:

  Tegelikult peaks EAKO nimeline organisatsioon nime poolest kaitsma Eesti autoreid, mitte köögutama alandlikult välismaiste korporatsioonide ees. Nigu omal a’al kadakasakslased või pajuvenelased pugesid oma peremeeste man…

  Juhul, kui keegi EAKO meestest solvus eelneva jutu perra, neile teadmiseks, et minu sõnu ei tohi nemad mitte kasutada minu vastu ei kohtus ega mujal, vastasel juhul rikuksid nad ise autorikaitseseadust.
  Sest ma pole luba neile andnud.

  :D

 6. Larko ütleb:

  Mul on kaitset vajavaid autoriõigusi küll, kuid nende kaitsmisega saan vajaduse korral ise hakkama. Kõnealune organisatsioon on pigem minu kui autori tööd keerulisemaks teinud või vähemalt tahab seda keerulisemaks teha.

 7. A.I.V.O. ütleb:

  Mul miskipärast oli siuke tunne, et ma pean vist parandama oma esimest repliiki.
  Mitte EAKO, vaid EAÜ on Pärnu puhkemaja omanik.
  Huvitav, palju neid autorikaitse organisatsioone meite pisikesel maalapil vaja on?
  EAKO, EAÜ…
  Kumb neist isehakanu on?
  Kas ma võin kah mingisuguse autorikaitse organisatsiooni asutada?

  Larko – sul on õigus: siuksete organisatsioonide töö ongi visata autorite teele igasugu takistusi, millest autorid enam ööd ega mütsi ei jaga.

 8. Larko ütleb:

  Ega väga ei kurda ka. Nad põhimõtteliselt tahaksid takistada mu juurdepääsu allikatele, kuid õnneks jäävad nendel sääljuures käed lühikeseks :-)

 9. Aarne ütleb:

  Larko, vanakoolimees, mõistab veel raamatukogu kasutada. Tõenäoliselt ta seal istrubki ja ainult oma raamatuid loebki. :)
  Muidekas, ka mind süüdistatakse selles, et ma olla kusagilt oma blogi tarvis materjali varastanud. Minu postitus Mai 2008 (https://toompark.com/aarne/solvangud-teeme-seda-ise/) vs portasal (c) 2009 – 2011 (solvangud.ee).

 10. Larko ütleb:

  Suudaksin küll raamatukogus käia kui vaja, aga tegelikult pole ammu käinud. Autoripededel jäävad käed lühikeseks ka mu virtuaalsete allikate ärapeitmisel.

 11. Mati ütleb:

  Subscene ning opensubtitles saavadki oma subtiitrid subclubist, sest minu teada näiteks BSPlayer laeb automaatselt subtiitri võrku üles sellistesse saitidesse.

 12. Aarne ütleb:

  Ma olen üsna kindel, et just nii ongi. Mikskipärast aga EAKO neid ei peedi, ainult Subclubi.

 13. Raido ütleb:

  Lühike konkreetne vastus, EI! See ajab küll vihaseks, kuidas subclubi peedistavad.

 14. Mirell ütleb:

  Tere,

  Vaatasin, et oled ennegi subclub.eu’st kirjutanud. Tahtsin küsida, et ega sa ei tea, mis subclub.eu’ga juhtunud on. Juba nädala jagu pole võimalik seda lehte avada, vaid see tuleb alla php failina.
  Oleksin abi/vastuse eest tänulik.

 15. Aarne ütleb:

  Lugesin Subclubi foorumist, et mitmetel oli sama probleem olnud. Abiks on lihtsalt see, kui brauseri cache tühjendada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*