Täna anname naisele peksa ja ostame seksi

Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus http://www.enut.ee/. Ma kohe meelega ei vaadanud nende kodulehelt, et millega nad tegelevad sest nimi ise annab võimaluse fantaseerimiseks.

Äkki nad uurivadki naisi? Naised on keeruline kuid huvitav teema ja vajaks kindlasti laialdasemat uurimist. Kodulehelt paistis, et ka kõik töötajad on naised. Äkki nad saavutaksid oma uuringutel natuke rohkem tulemusi kui nad ka mõned mehed kaasaksid.

Nime teine osa on "teabekeskus". See tähendab ilmselt seda, et kui nad naiste kohta miskit välja on uurinud siis teavitavad nad ka teisi. Tore ju. Naised on piisavalt komplitseeritud teema et lisateave oleks ikka abiks. Näiteks seda, kuidas naisi ära rääkida. Lähed näiteks õhtul kluppi ja tips ei võta üldse vedu. Kiire telefonikõne Teabekeskusesse ja peale väikest konsultatsiooni sujub asi jälle sujuvalt. Selle teenuse eest saaksid nad isegi raha teenida ja oma uuringuid rahastada. Ilus.

Ja siis ma ikkagi vaatasin kodukalt, et millega nad tegelevad. Poleks pidanud. Jälle üks purunenud illusioon. Ma saan aru kui niisugust teemat arutavad tüübid, kes on juba kolm päeva joonud ja neljanda päeva hommikul ei viitsi keegi enam tarka juttu ajada. Kas tõesti on vaja korraldada seminare, pidada raamatukogu, anda välja ajakirja ja mida iganes veel nad seal teevad?

Mulle on alati tundunud, et kui tehakse mingi aktsioon naiste / neegrite / pedede kaitseks / poolt siis on see ju meeste / valgete / heterote vastu. Varsti jõuamegi sinna, et valge heteroseksuaalne mees on mingi ebardlik vähemus ja neid on vaja kaitsma hakata. Et asi oleks poliitiliselt korrektne ja ei toimuks mingit diskrimineerimist tuleks kiiremas korras ka "Eesti Meesuurimus- ja Teabekeskus" asutada. Kiire googeldamine andis ainult paar viidet Naisuurimuse lehele. Niisugust Euroopat tahtsimegi või, kuradi seksistid.

Veel leidsin kodulehelt toreda artikli mida ka mitmed muud väljaanded on avaldanud (viisin omavoliliselt sisse mõned muudatused):

Tõeline mees ei osta autot

Selline on sõnum, mida soovime edastada Eesti avalikkusele ühe osana 12 Euroopa riiki hõlmavast motoriseeritud ekspluateerimise eesmärgil toimuva masinatega kaubitsemise vastasest kampaaniast.

Nõudlus autokaubanduse “toodete” järele kui mootorikaubanduse räpast äri käigushoidev faktor on seni jäänud piisava tähelepanuta. Iga mees, kes ostab auto, aitab sellega kaasa kaasaegsele motoriseeritusele.

Tahame oma kampaaniaga panna Eesti mehi, kellel kõigil on jalad, enamusel ka jalgratas ja /või rulluisud, mõtlema selle üle, kas tõelise mehe väärikusega sobib kokku auto ostmine.

Võrdlus auto ostmise ja loomaaias jahi pidamise vahel on pärit noore Eesti mehe suust, kes sellist käitumist õigeks ei pea. Võtsime selle oma kampaania hüüdlauseks, sest peame võrdlust tabavaks.

Tõepoolest- jahimehe auga ei käi kokku põgenemisvõimaluseta looma mahanottimine. Sama abitus ja väljapääsmatus olukorras on tegelikult ka autotööstuse ohvriks langenud masinad, paistku neid vangis hoidva puuri trellid pealtnäha kuitahes kuldsed.

Loodame oma kampaaniaga panna kasvõi mõned mehed mõtlema selle üle, kas nad ka tegelikult tahavad leppida kaubaga inimsuhete asemel või on nad väärt midagi muud.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “Täna anname naisele peksa ja ostame seksi
 1. Sirje ütleb:

  Kui sa oled kehv sebija ja siis arvad, et vaid üks telefonikõne võiks Sind aidata, siis oled sa küll väga pikka aega veel vaid tasulise seksi tarbija vms. Aga ühe nõuande võiks Sulle anda. Niikaua, kuni sa ei mõista, et tegelikult on suurem osa naisi sinust palju targemad ja sa seda ka ei tunnista, pole lootustki kedagi ära sebida. Nii nagu sulle ei meeldi olla loll ei meeldi ka kellelgi suhelda inimesega, kes teda lolliks peab.

  Aga äkki oled sa hoopis homo ja seepärast ei tule naistega välja?

 2. Aarne ütleb:

  Mul polegi vaja tegelikult klubis naisi sebida sest olen juba pikemat aega abielus. Targa naisterahvaga muideks.

  Ma ei pea ka teisi naisi lollideks aga ma arvan, et on tähtsamaid asju kui mingisugune võrdõiguslikkuse eest mula ajamine ja mulle ei meeldi, kui minu maksuraha niisuguse asja peale kulutatakse. Igasuguse diskrimineerimise keeld on põhiseadusesse sisse kirjutatud ja selle jaoks ei ole vaja eraldi uurimiskeskusi teha. Kui on mingi rikkumine, siis see on juba politsei rida.

 3. Tark naine ütleb:

  Kahju kohe, et sebimisabi ei saa. Ma hakkasin jutu alguses juba lootma, et kui meestele sebimisabi antakse, ehk saavad naised varsti meestemurdmisabi kah.

  Ja Sirje, ei tea, kas huumorimees käib naiste tarkusega kaasas, mulle tundub, et sul pole komplektis kumbagi. Sorry.

 4. Sirje ütleb:

  Tegelt olen ma oma huumorimeelt alati kõrgemalt hinnanud kui tarkust. Lihtsalt mulle meeldib naiste võrdõiguslikkuse stuff ja hindan sel teemal aint professionaalset ilkumist.

 5. Aarne ütleb:

  Mina jällegi võtan endale vabaduse ilkuda igasuguste asjade kallal. Hoolimata sellest, et subjekt võib olla mõne teise inimese elutöö, -unistus või mis iganes. Hoolimata sellest, et ma teemast mitte miskit ei jaga.

  Ma julgen ennast mõnel alal profiks lugeda küll. Loodetavasti ma ei solvuks eriti kui keegi sellel alal mingit täielikku jama ajaks. Vist.

1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "Täna anname naisele peksa ja ostame seksi"
 1. […] eelmisele postitusele lisaks ühe blogisissekande, millega ma 100% nõus olen. Wolli kirjutab Tolerastiast ja […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*