Etendus “Tulus amet” Vene Draamateatris

Tulus amet"Tulus amet" on Aleksandr Ostrovski (31.03.1823 - 02.06.1886) komöödia kahes vaatuses. Käisin seda vaatamas Vene Draamateatris. Etendus räägib ametnike raskest elust, ma oletan, et 19. sajandi keskel. Jutt ise on kirjutatud 1857.

Ma pole vist kunagi varem ühtegi Ostrovski teost lugenud, aga paistab, et Venemaal on ta oma Tulusa ametiga üsna populaarne.

Kui mind eile teatrisse kutsuti, siis olin natukese veenmise järel nõus. Alles natuke hiljem mõtlesin ma sellele, et kui etendus toimub Vene Draamateatris, siis on ta ilmselt ka vene keeles. Arvasin, et no küllap saab hakkama. Lubati, et tõlge on ka olemas.

Kohale jõudes selgus, et tõlget saab kuulata kõrvaklappidega raadioaparaadist. Kõrvaklappide saamiseks pidin ID kaardi või garderoobinumbri panti andma.

Proovisin alguses küll etendusest ilma tõlketa aru saada, aga sellest ei tulnud midagi välja. Üle-eelmise sajandi vene keel ei ole minu jaoks. Siis proovisin ainult tõlget kuulata, aga ka nii ei saanud ma asjast midagi aru. Lõpuks kuulasin ühe kõrvaga etendust ja teisega kõrvaklapist tõlget.

Kui ma enne vihkasin ainult pealelugemisega filme, siis nüüd vihkan ma ka pealelugemisega teatrietendusi. Võõrkeelse esitluse vaatamiseks on subtiitrid minumeelest ainuvõimalik lahendus.

Etendus põhines muidu tüüpilisel vene vanaaja kirjandusel, venib ja venib, aga kuhugi ei jõua. Ükski tegelane polnud läbini positiivne ega negatiivne. Tähtsamatest faktidest väärib veel märkimist, et paljad tsikke ei näidatud ja üks sai lõpuks surma.

Kui tavaliselt komöödiat vaadates inimesed saalis naeravad, siis mitte seekord. No paar naljakat kohta muidugi oli, aga komöödias peaks ikka oluliselt rohkem nalja olema.

Teatrimaja ise oli uhke. Kulda, karda ja luksust jagus igale poole. Mõnes kohas paistis väike haltuura välja, aga see on tühiasi.

Kokkuvõteks võib öelda, et kogemuse võrra jälle rikkam. Pikaks ajaks kohe.

Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*