Väike SEO nipp nädalavahetuseks

Avastasin Google Analytics’i statistikat vaadates, et viimasel ajal tullakse Google otsingu kaudu mu blogisse uskumatult vähe. No ikka nii vähe, et lausa alla kümne külastaja ööpäevas.

Väike graafik illustreerib langust hästi:

Google Analytics graafik

Kuidas ma niisuguse asja saavutasin?

Katsetasin blogis igasuguseid imenippe ja vigureid ning suutsin korraldada  olukorra, kus kõikidele mu lehtedele tekkis niisugune meta-tag:

<meta name="robots" content="noindex,follow" />

See keelab robotitel konkreetse lehe indekseerimise kuid lubab neil siiski lehel olevaid linke mööda edasi ronida.

SEO ehk Search Engine Optimization on Henrik Aaviku andmetel sadakond kogutud nippi et teenuse/toote huvilised internetist just sinu kodulehe üles leiaks, ja seda enne su konkurendi oma.

Kohe kui avastasin, millise jamaga ma hakkama olin saanud, parandasin vea ära. Loomulikult ei olnud seda viga kerge üles leida ja ma kahtlustasin hetkeks isegi, et Google on mu blogi mingite spämmi ja saastasaitide nimekirja pannud.

Niisugune "nipp" pani kõva põntsu kogu blogi külastatavusele. Loodetavasti saame Google’ga varsti jälle sõbraks ja külastajatelaviin, mida ma varem nautisin, taastub endises ja veelgi suuremas mahus. :)

NIPP1: Kui sa tahad, et külastajad su lehele ka otsingu kaudu tuleks (vastus on kindlasti JAH!), siis peab lehe indekseerimine otsingumootorile lubatud olema.

NIPP2: Kui sa oma lehel mingeid osavaid muudatusi teed, siis vaata, et sa selle käigus miskit muud asja täielikult pe*se ei keera.

Crawl Report

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Väike SEO nipp nädalavahetuseks
 1. Indrek ütleb:

  Selliste olukordade vältimiseks soovitan kasutusele võtta ja regulaarsemalt väisata Google Webmasters Tools, kus pärast lehe lisamist saad vaadata, kas Google indekseerimisrobot saab su lehele üldse ligi, millist sisu ta indekseerinud on, kas on mingeid probleeme duplikaatsisu, ligipääsu jne.

  http://www.google.com/webmasters/

 2. Aarne ütleb:

  Kasutan aga ilmselt mitte piisavalt regulaarselt. Senise ~1600 indekseeritud lehe asemel on nüüd ~1100. Keerasin endale paraja si*a kokku. Küllap visati alguses indeksist välja just need populaarsemad lehed, mida Googlebot tihedamalt külastas ja mis mulle Googlest külastajaid tõid.

 3. sven ütleb:

  Kui me eile koos ühe teat. kodaniku 6×6 tähistasime, siis mõtlesin, et loen hommikul kohe su blogi ja kirjutasin googlesse “aarne” ja siin ma olen :)

 4. Aarne ütleb:

  Ja ma siis ootan seda lubatud linki ülivingele blogile…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*