Rauast papiks – Tehtud!

Mul on aastaid olnud niisugune komme, et üks kõik kust koju jõudes tõstan suure osa asjadest taskutest välja. Kuna meie sendid suurt miskit ei maksa, siis välja minnes ma lihtsalt ei viitsinud neid koos muu kraamiga taskusse tagasi toppida. Nii need sendid mul muudkui koju kogunesid ja kogunesid.

Tegin nüüd ka selle tembu ära, et viisin koju kogunenud sendid ilusasti juba novembris panka. Täpselt 130 krooni nagu maast leitud. Umbkaudu 3 aastat kogutud. Panin pangakontole, mitte ei löönud kohe laiaks ehkki mulle juba soovitati, et 13 õlut võiks selle eest saada.

Sentidest lahtisaamine oli lihtne: läksin panka, valasin mündid masina kaussi ja vajutasin "Start" ja masin hakkaski lugema. Vahepeal aitasin natuke kausi kallutamisega kaasa ja varsti oligi kogu mu raud ilusasti loetud saanud. Peale "Stop" vajutamist masin mõtles masin natuke ja andis mulle kviitungi. Kviitungi andsin mina omakorda tellerile kes siis juba ilusad otse rahapajast tulnud paberkroonid mu kontole pani.

Kviitungil oli täpselt kirjas, et mitu millises vääringus münti ma masinasse toppinud olin.

Ehki ma küsisin viisakalt, mulle siiski pangas pildistamise luba ei antud. Seepärast ongi siin rahalugemismasina ja kviitungi pildi asemel lihtsalt pilt nendest samadest müntidest minu elutoa laual, mis ma nad panka viisin.

Raha ja rikkus

Loodetavasti aitasin ma oma varase rahavahetusega kaasa sellele, et aasta lõpus ja järgmise alguses pankades tekkivaid järjekordi lühendada. Lisaks on positiivne see, et mingit teenustasu niisuguse asja eest ei võeta. Järgmiseks aastaks ei tasuks sendilasust vabanemist jätta sest siis töötavad masinad juba eurodega ja siis ei pruugi see protseduur enam üldse nii lihtne olla.

Minu raud sai nüüd papiks. Ise olen rahul.

Sildid: #, #, #, #, #
One comment on “Rauast papiks – Tehtud!
 1. A.I.V.O. ütleb:

  Mina esimese hooga arvasin pealkirja lugedes, et rauast sepistasid vene kerkohärra kujukese…
  Sellise väikese nagu Jaapani netsuke.
  Enda kogemusest rääkides, paar aastat tagasi korjasin ringlusest ära ühekrooniseid. Vana õllekapa sisse – sain triiki täis – summa oli kuskil ca 2000 ringis.
  Neist lahtisaamiseks polnud mul muudkui poe vahet käia.
  Kuskil 250 kroonimünti tahtsin panka viia, paraku pank oli laupäev suletud.
  Mis ühele (pangale) õnnetus, see teisele (noorele sugulasele) õnnistus.
  :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*