Karbist välja: Eurokalkulaator

Möödunud reedel jõudis ka meie peres kätte see kauaoodatud päev, kui saabus Eurokalkulaator. Tegelikult saabus küll pakk, kus lisaks kalkulaatorile oli veel muudki kraami aga kõike tähtsam on loomulikult ikkagi just eurokalkulaator ise.

Tere Euro ümbrik

Lisaks kalkulaatorile oli saabunud ümbrikus ka brošüür "Tere Euro" ja kiri meie rahandusminister Jürgen Ligilt ja Olli Rehnilt (Euroopa Komisjoni volinik majandus- ja rakendusküsimustes). Kõike, mis brošüüris kirjas oli, ma juba teadsin. Brošüür oli ainult eesti keeles, kiri nii eesti kui vene keeles.

Mulle küll tundub, et see, kes sellest "Tere Euro" brošüürist midagi uut loeb, on mingis koledas infosulus elanud.

Paki sisu

Aga kõige tähtsama juurde! Pakis oli Eurokalkulaator! Kalkulaator oli pakitud mullikilesse ja see omakorda valgesse, ilma igasuguste kirjadeta pappkarbikesse.

Eurokalkulaator

Loomulikult oli kalkulaator varustatud ka kasutusjuhendiga (eesti, vene ja inglise keeles).

Ekslikult arvasin alguses, et eurokalkulaatori töökorda seadmine nõuab ristotsaga kruvikeeraja kasutamist. Pildil võrdusmärgi klahvi lähedal näha olev tumedam laik oli  õhukesest läbipaistvast plastikust isolaator kalkulaatori patarei klemmide vahel. Selle saab eemaldada lihtsalt natuke tugevamini tõmmates aga ma ei julgenud alguses liialt jõudu rakendada.

Eurokalkulaator ja kasutusjuhend

Lõpetuseks veel üks pilt, kus üritan tikutopsiga aimu anda, kui suur-väike Eurokalkulaator on.

Eurokalkulaator ja tikutops

Kalkulaatori kasutamine on sama lihtne, nagu iga tavalise kalkulaatori puhulgi. Erinevus tavakalkutist on see, et ekraanil on info jaoks 2 rida. Vajuta EEK nuppu ja sinu kroonides sisestatud arvutused konverteeritakse automaatselt eurodesse. Vajuta EUR nuppu ja asi käib täpselt vastupidi, st eurodes tehtud arvutused konverteeritakse kroonideks. Loomulikult saab kasutada kõiki tavalisi odava kalkulaatori funktsioone: liitmine, lahutamine, korrutamine, jagamine ja protsentarvutus.

Mikskipärast pole eurokalkulaatoril väljalülitamise nuppu. Nii võivad ju patareid enne tühjaks saada, kui mul peast 15.6466 korrutamine ja jagamine selgeks saab. Eurokalkulaator lülitab end ise välja, kui seda pole 8 minutit kasutatud.

Et kõik oleks selge ja läbipaistev, pean ma ka negatiivsed asjad välja tooma: minu euroteavituse paketist puudusid täielikult eurokupüüride ja -müntide näidised. Ei teagi, kas peaksin postiljoni või kampaania korraldajat süüdistama.

Sildid: #, #, #, #, #, #
7 comments on “Karbist välja: Eurokalkulaator
 1. Allar ütleb:

  Eurorahade ja müntide näidised on selles kaasasolnud “Tere Euro” raamatus täiesti olemas, lk. 10-15 :)

 2. Aarne ütleb:

  Ma olen praktiline mees ja niisugusesse pildi järgi õpimisse ei usu.

 3. Allar ütleb:

  Haha, sain pihta…

 4. asd ütleb:

  mul oli saabunud samasuguses ümbrikus brošüür olemas ka vene keeles.

 5. Aarne ütleb:

  Huvitav siis, et mina kui Mustamäe elanik venekeelset ei saanud. Näiteks kahekeelsed ajalehed on mul alati nii volditud, et venekeelne osa on väljaspool.

 6. Ailar ütleb:

  Tere, Aarne, tulemast erukalkulaatorist postitajate klubisse: http://www.muleioleblogi.net/tere-eesti-euro

  Ega mul ka venekeelset brosüüri või seda ei olnud, aga ma ei soovi ka seda. Mis aga puudutab eurokalkulaatorit, siis leian, et see suht mõttetu vidin. Riik on raha mingi mõttetuse peale raisanud. See muidugi eelkõige minu jaoks mõttetu, seepärast ka selline arvamus. Aga mida sa arvad?

 7. Aarne ütleb:

  Kindlasti on sellele kalkutile mingi sihtrühm olemas. Võib-olla oleks selle sihtrühma väljaselgitamine ning nendele siis kalkulaatori tarnimine kallimaks läinud, kui julmalt igasse postkasti toppimine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*