Palun mulle eurokalkulaator

LollusLehest saab muudkui toredaid uudiseid lugeda: "Riik plaanib kõigile leibkondadele jagada eurokalkulaatorid".

Riik kavatseb jagada kõigile Eesti leibkondadele kalkulaatorid, millega saab arvutada rahasummasid eurodest kroonideks.

...

Bärenklau lisas, et selleks peab õnnestuma muidugi ka otsepostituse riigihange.

Väga tore! Meie pere vajab kindlasti niisugust 15.6466'ga korrutamise ja jagamise kalkulaatorit. Ma arvan, et sellel kalkulaatoril peaks olema vähemal Quad-core protsessor, 4GB mälu, 1TB SSD kõvaketas ja 1GB videokaart. Need on täiesti mõistlikud parameetrid sest ega nõrgema pilliga eriti 4 kohta peale koma arvutusi ei tee.

Õnneks peab Rahandusministeerium Euroopa Komisjoniga läbirääkimisi, et nemad võtaksid osa kulusid enda kanda ja nii peaks kõigile leibkondadele niisuguste pisikeste kalkulaatorite jagamine suhteliselt odav lõbu olema. Kui saaks kuidagi kogu kulu Euroopa kaela lükata, siis võiks igale inimesele tema personaalse kalkulaatori eraldada.

Nali naljaks aga tegu on täiesti mõttetu ideega. Pea igaüks, kellel hindu vaja arvutada, omab mobiiltelefoni (tean vaid ühte, kellel mobiili tõesti pole). Tõenäoliselt on igal tänapäeval kasutuses olevas mobiiltelefonis lisaks helistamise ja SMS'imise võimalusele ka lihtlabane kalkulaator olemas mis niisuguste tõsiste arvutustega ilma suurema vaevata hakkama saab.

Igale leibkonnale kalkulaatori ostmine ning selle talle kojutoimetamise raha eest saaks midagi palju mõistlikumat teha. Mina lähen nüüd ja hääletan osale.ee lehel selle idee poolt, et niisugust jama käiku ei pandaks. Hääleta sina ka!

Sildid: #, #, #, #, #, #
10 comments on “Palun mulle eurokalkulaator
 1. BC ütleb:

  ära pabla.. see kalkulaator, mis sa saad maksab 50 euro senti ja selle maksab kinni Euroopa Keskpank või Komisjon.. ei meenugi kumb neist see oli..

  tegu pole millegi muuga kui vaid euro tutvustava kampaania ühe osaga ja see moodustab kogu pullist märkamatu osa..

 2. Aarne ütleb:

  50 eurosenti on 7.8 krooni. Ma võtaks selle asemel pudeli limonaadi. Ja otse postkasti, mitte ei lähe ise poodi järele.

 3. Larko ütleb:

  Mina vist olen see moblast keelduja, kellele tekstis vihjad kui Sa just kedagi peale minu ei tunne. Mulle võiks siis teoreetliselt antud vidinast kasu olla aga vat, ei ole! Olen nimelt juba eurovääringu algusest peale ehk päris mitu aastat euro ja krooni vahekorda edukalt peast rehkendanud. Kui aga peaksin dementsuse tõttu hätta jääma, kasutaksin arvutamiseks arvuti vastavat abiprogrammi. Sel juhul oleks küll juba küsitav kas ma üldse tohin rahalisi tehinguid ette võtta.

  Kulutused on siin kõrvaline asi, aga mina olen suisa solvunud, et mind nii rumalaks peetakse, et säärast mänguriista sokutada tahetakse. Keeldumise võimalus peab olema või jagatagu seda avalduse alusel soovijatele näiteks kohalikus omavalitsuses. 7,80 EEKi eest tahaksin 3 suitsupläru ja need võimaluse korral linnapea Kaupo Kallase juures tõmmata :-P

 4. Aarne ütleb:

  Olid tõesti sina, Larko. :)

 5. L@SSIE ütleb:

  Mina siiski sooviks euroga tutvumise komplektis. See sisaldab kõiki euro münte ja rahatähti. Ja jagatakse selliseid asju täitsa tasuta. Ma 2001. a isegi nägin sellist asja, kui Soome euro tuli. Siis tähtsate firmade bossid said selliseid asju.
  Ja kui nüüd mõelda, kui palju beibesid elab mu universumis, siis ma olen väga tähtsa strateegilise maardla omanik.

 6. Larko ütleb:

  Lassie, neid beibesid silmas pidades peaksin ehk enne sinimustvalge euro jõustumist isehakanuks euronõunikuks hakkama. Võiksin sügispoolikul Su universumit eurokogemuste ja -nägemuste teemaliste loengudega tülitada, kusjuures beibed võiksid isiklikut nõustamist saada ja terve kollektiiv saaks nii viina kui nalja :-)

 7. asd ütleb:

  l@ssie poolt mainitud euroga tutvumise komplektist ära ei ütleks…

  500 + 200 + 100 + 50 + 20 + 10 + 5 + 2 + 1 + .5 + .2 + .1 + .05 + .02 + .01 = 888.88

  aga tõsisemalt, ma ei saa eriti aru eurokalkulaatori põhimõttest. mida täpselt see inimestele andme peaks. igapäevaselt hakkad kulutusi eurodesse arvutama, et väiksemate numbritega harjuda? bullshit.

 8. Aarne ütleb:

  Mulle ka palun üks niisugune tutvumiskomplekt. Ma sellisel juhul seda kalkulaatorit ei võtakski.

 9. bunsen_lamp ütleb:

  Noh, kui tasuta kalkulaator ei kõlba, mis siis ikka. Jagame selle raha riigikogulaste vahel vennalikult ära.

 10. Kakgeakng ütleb:

  Ei, aga vanad, neil ju pole enamustel mobiile võimis, ikka on vaja !!:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*