E-teenuste valik netipangas

Kindlasti oled tähele pannud, et internetipanka sisse logides pakub pank sulle võimalust otse mitmetesse e-teenustesse siseneda? Nende teenuste valik on näiteks minu jaoks siiski segaseks jäänud – miks pakutakse just neid teenuseid ja mitte mingeid teisi?

Ma olen laisk ja tahan oma asjad võimalikult lihtsalt korda ajada. See tähendab, et ma teen korra kuus ühe arvete maksmise, näitude teatamise, piletite ostmise, jne sessiooni. Väga mõnus oleks, kui ma pääseks ainult panka sisselogimisega ning sealt saaks juba edasi ilma edasistele logimistele aega kulutamata.

E-teenused panga kaudu

Näiteks ei saanud ma pikka aega oma mobiilsideteenuse pakkuja (Elisa) juurde ja alates 01.05.2011 ei saa enam otse pilet.ee lehele.

Küsisin Swedpangast järele, miks see asi nii on ja miks ma ei saa kõikidesse kohtadesse, mis panga kaudu sisselogimist võimaldavad, otse netipangast minna.

Põhjus, nagu selgus, on väga lihtne:

E-teenuste lehele tehakse üle 400 000 külastuse kuus, seega pakume E-teenuste lehel esindatud firmadele ka suurepärast ärivõimalust. Sealt edasisuunamine on tasuta. Samas on panga kaudu autentimine tasuline teenus, seda nii edasisuunamisel internetipangast kui firma veebilehel Swedbanki autentimisvahendeid kasutades.

Pilet.ee ütles oma lepingu ise üles, sest nad pidasid hinda liiga kalliks.

Igatahes on nüüd minu jaoks asi selge.

* * *

Mul on väga hea meel tõdeda, et erinevalt eelmisest korrast, kui ma oma pangalt infot tahtsin saada, läks sellel korral kõik väga ladusalt. Pool tundi peale reede lõunal saadetud kirja sain vastuse, et küsimusele vastatakse järgmisel nädalal. Lubatud, tehtud ning esmaspäeva lõunaks oli vastus käes.

Sildid: #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*