Pange põlema oma #%&@ küünlad!

EPL Offline kirjutab, et Jätke kuused metsa! Neile ei meeldi, et igal aastal hunnik elusaid puid maha võetakse, kaks nädalat toas hoitakse ja siis ära visatakse. Raiskamine. Olen nendega peaaegu, aga mitte päris nõus. Kusjuures, mina saaksin, kui tahaksin, ise metsa minna ja sealt ilma trahvihirmuta kuuse tuua. Tavaliselt jääb asi siiski koduse ruumipuuduse ja viitsimise taha. Käib oksake vaasis küll.

Koledad küünladÜks kindel asi, mida ma jõulude ajal ei tee, on see, et ma ei pane kunagi koduaknale kolmnurkseid elektriküünlaid ja ei lase ka teistel pereliikmetel seda teha. Kõige mõttetum ja koledam jõuluasi / komme mu meelest.

Kas on vaja tingimata kõigile möödujatele näidata, et siin elab õige mees, kes jõulu tähistab, mitte mingi tibla? Kui vanasti peeti jõule suletud kardinate taga, siis nüüd on vaja raudselt kõigile näidata, et meie siin tähistame? Ja seda täpselt samasuguse vidinaga, nagu kõigil naabritel...

Neid küünlaid ju toasolija ise ei näe, sest tavaliselt on kardinad ees. Sellest hoolimata on vaja oma "pidu" teistega jagada ja lasta neil küünaldel seal kaks nädalat järjest põleda. Ma ei ole küll mingi puukallistaja, aga niisugusest koletust elektriraiskamisest on mul kahju.

Kui meeles on, siis kusagil aastalõpu paiku teen katse ja loen üle, et mitu rõvekolmnurka meie maja elanikud ka oma akendele toppinud on.

Samas, kui mõni asutus oma aknaid või fassaadi just valgustusega dekoreerib, siis see mulle meeldib. Mulle meeldivad isegi need koledad tuled, mida linnaosavalitsus tänavatele paneb.

Pilt pärineb Halens.ee lehelt. See oli ainuke koht, kust ma pikka otsimise peale selle koledate küünalde pildi leidsin.

Sildid: #, #, #, #, #, #
5 comments on “Pange põlema oma #%&@ küünlad!
 1. heimar ütleb:

  Täiesti nõus, meie kutsume oma väikses peres neid ohukolmnurkadeks ja alustasime just eelmisel nädalal sarnae hobiga – paarikilomeetrise jalutusringiga eramajade rajoonis saime 60 kolmnurka loendatud.

 2. M.N. ütleb:

  Sama siin. Aastaid juba ei kannata neid kolmnurki. Tõeliselt mõttetud.

  Aga need puudekallistajatest kuusevihkajad ei tea millest nad räägivad.

 3. Viiu ütleb:

  “Pärast kuningas Saalomoni surma lõhenes Iisrael kaheks riigiks: lõunas oli Juuda (Lõunariik) pealinnaga Jeruusalemm, põhjas Iisrael (Põhjariik), mille pealinnaks oli alguses Sekem, seejärel Mahanaim ja lõpuks Tirsa.” (Piibliatlas 1994).
  Seitsmeharuline küünlajalg (olgu ta siis kolmnurkne või mingi muu kujuga) sümboliseerib neid seitset suguharu, kes elasid Juuda riigis.
  Mina nimetan neid jurakaid “juudi jõulupuudeks”, kuidagi ei saa aru, mis eestlastel selle asjaga pistmist on. Kangesti meenutab möödunud sajandi kaheksakümnendate keskpaika, kui pooled Eestimaa naised kandsid valgeid barette.

 4. Maria Claudia ütleb:

  Pictures also in flickr!
  But what about santas climbing into windows???
  And if you really like the lights, take a look at my home town decoration along the river, across the whole city. It is famous in the whole continent (America), a proud citizen can attest to it: http://www.flickr.com/photos/genio41/sets/72157603426118031/
  Best for all!

 5. margo ütleb:

  Kui otsida selle hirmsa asja pilte “candel bridge” märksõnaga, siis peaks mõned vastused saama :-)
  http://images.google.ee/images?q=candle+bridge&ie=UTF-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*