Mul ju pole printerit…

Phragmipedium Eric YoungÜhel päeval tweetis Peeter Marvet niisuguse asja:

taotlusvormi täitmiseks on 2 võimalust: a) võite vormi välja printida ja seejärel täita; b) võite vormi täita arvutis ja seejärel printida

Valikuvõimalusi ju justkui on aga mina oleks niisugusel puhul hädas. Mul nimelt pole printerit.

Vähe sellest, et mul praegu kodus printerit pole, mul pole seda kunagi olnudki. Mul on pikemat aega olnud laual see kast, kus sees on mitmesugused arvutijupid, mul on üks teine, nüüd juba üsna õhuke, kast, mis näitab pilti ja on klaviatuur. Viimased ~15a on mul ka hiir olnud ja natukene vähem aega ka kõlarid. Samas on mul kodus üks arvuti, millel pole isegi monitori sest tema juhtimine käib automaagiliselt ja vahest väikese kaughalduse kaasabil. Klaviatuur ja hiir on tal küll küljes aga nende kaablid on kaablivitsaga kokku tõmmatud.

Miks julgeb mingi vormikoostaja arvata, et printer on mingi niisugune asi, millel kõigil teenuse kasutajatel ligipääs on?

Meil on siin muideks parasjagu 21. sajand käimas, kus erinevaid vorme ei täideta mitte ainult tavapärase monitor + klaviatuur + hiir + printer koosluse abil. Meil surfitakse siin telefonide, telekate, külmkappide, jne, jne abil. Ma ei tea, kas moekad iSeadmed oskavad kuidagi printeriga suhelda. Ma ei tea isegi seda, kas mu enda S60 telefonist oleks võimalik midagi välja trükkida ja ma ei vaevu seda ka välja uurima.

See, et äkki võtad oma dokumendi flopile, viid tööle ja trükid siis tööandja kulumaterjale kasutades välja, pole ju lahendus. Äkki ma töötan ........ ja seal lihtsalt ei kasutatagi arvuteid (huvitav, mis koht see on?).

Ma pakun siinkohal mõnele rohelist mõtteviisi toetavale erakonnale välja idee, algatada mingisugune niisugune seadus, mis keelaks riigi ja kohalike omavalitsuste e-teenuste poolt eeldamise, et kasutajal on printer, paber ja tint/tahm olemas.

Need, kes on kohustatud digiallkirjastatud dokumente vastu võtma, hoidku alt! Ma olen oma blogis juba tegelikult 2 näpunäidet andnud, kuidas teiesuguste paber + kuupäev + allkiri + pitsat asjaajamist armastavate tüüpidega toime tulla: kuidas suvaline asi PDF'iks printida ja kuidas PDF blanketti ilma trükkimatta täita ja allkirjastada.

* * *

Teine, täiesti mitte teemasse haakuv idee on see, et kõigi riigi ja kohalike omavalitsuste e-teenuste iga lehe allservas oleks väikses kirjas teada antud, kes selle teenuse tehnilise lahenduse tegi. Üsna varsti oleks kadunud need saidid, mis töötavad ainult mingi kindla brauseri, ekraaniresolutsiooni või kasutaja jalanumbri puhul. See idee on tasuta kasutamiseks kõigile.

Pildil on Phragmipedium Eric Young ja 99% tõenäosusega on see orhidee.

Sildid: #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*