Kuidas teha PDF faile

Windows PrintIgal inimesel võib vahest tekkida soov valmistada mõni PDF fail. Niisugune vajadus võib tekkida näiteks sellest, et tahaks oma super-hüper-vinges CAD programmis, Word'is, Excelis, Notepad'is jne tehtud asja teistelegi näidata, kellel seda programmi pole või tahad lihtsalt kindel olla, et veebi välja pannes või meiliga saates saavad su dokumenti kõigi operatsioonisüsteemide kasutajad vaadata.

Kui sinu eriline või ka täiesti tavaline programm on võimeline paberile trükkima, siis saab temaga ka PDF faili valmistada. Minul pole siiani ühegi programmiga tõrkeid tekkinud.

PDF faili valmistamiseks vajad mõnda programmi, mis võimaldaks sul oma dokumendi PDF failiks trükkida. Netist leiab neid mustmiljon tükki, igaüks neist oma heade ja halbade omadustega. Mina olen kasutanud näiteks PDFCreator nimelist programmi ja olen sellega üsna rahul.

PDFCreator dialoogProgrammi install käib lihtsalt Next -> Next -> Next meetodil. Peale installi ilmub su printerite valikusse uus printer, PDFCreator, millele trükkides valmistataksegi sulle etteantud kataloogi PDF fail.

PDFCreatoril on kõik vajalik PDF failide valmistamiseks kohe kaasas ning peale installi saad asuda kohe PDF failide tegemise juurde.

* * *

Kui sa tahad nüüd selle postituse seinale riputamiseks välja trükkida, siis võid kasutada ka paberit - minu blogi on printerisõbralik! "Printerisõbralik" tähendab siinkohal seda, et päised, jalused  ja küljeriba jäetakse kokkuhoiu mõttes trükkimata ja printerile saadetakse ainult mustvalge postituse sisu koos kommentaaridega.

Sildid: #, #, #, #, #
7 comments on “Kuidas teha PDF faile
 1. Tõnu ütleb:

  Office 2007 puhul on muidugi trükkimisega jändamisest lihtsam teha Save as… -> Pdf.

  Vaikimis pakutakse originaalfaili kataloogi sama nimega pdf-faili tegemist.

 2. BC ütleb:

  Kõige parem on aga siiski CutePDF Writer: http://www.cutepdf.com/Products/CutePDF/writer.asp

 3. Aarne ütleb:

  CutePDF puhul tuleb silmas pidada seda, et Ghostscript tuleb eraldi installida. Minul seda näiteks enne PDFCreator installi arvutis polnud.

 4. inx ütleb:

  tere, milles võib viga olla kui ma tahan ühte faili pdfcreaturiga teha pdf failiks ja teen nii nagu ikka salvestan kuid jätab mul pdf faili tühjaks? et milles viga? muidu teised tegi kõik ilusti pdf failiks..
  ehk keegi oskab aidata..

 5. Aarne ütleb:

  Kahjuks ei oska aidata. Ma olen see imelik, kelle käes arvutid lihtsalt töötavad.

 6. Liis ütleb:

  On vaja teha digiallkirjastatav fail, milles on tühjad väljad, mida peab täitma teine allkirjastaja. Ülejäänud teks tuleb panna lukku. Kuidas seda teha? Algne fail on doc.
  Liis

 7. Aarne ütleb:

  Ma ei ole seda kunagi ise teinud aga põhimõtteliselt peaks asi käima nii, et inimesele antakse ette .DOC fail, kus muudetavad kohad on tehtud FORM elementidena. Neid saab dokumenti lisada FORMS toolbarilt. Seejärel tuleb dokument kaitsta (Tools -> Protect document) ning anda inimesele täitmiseks ning allkirjastamiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*