Allkirjasta digitaalselt!

DigiDocKui mõni suurkorporatsioon või isegi riigiasutus tahab, et sa neile mingi paberi allkirjastaksid ja nad selle paberi sulle ainult PDF failina annavad, siis on elu raske: trüki PDF välja, täida käsitsi lüngad, allkirjasta ja vii või saada postiga kohale. Puud surevad, käsi väsib ja saapad ning raha kuluvad. Halb.

Õnneks on niisugusele probleemile ka moodne ID lahendus olemas. Täida lüngad otse PDF failis, allkirjasta see digitaalselt ja saada saajale meilitsi.

Kui sul ikka veel pole, siis lae alla ja installi endale Foxit Reader. Lisaks sellele, et ta avaneb kordades kiiremini, kui levinud Acrobat Reader, võtab ta kettal ka hulga vähem ruumi. Foxit Reader lubab sul suvalisse kohta PDF faili teksti lisada ja muudatused salvestada.

Foxit Reader

Peale seda, kui kõik vajalik on sisestatud, allkirjasta PDF fail kas DigiDoc kliendi abil ID-kaardiga või DigiDoc portaalis ID-kaardi või mobiil-ID abil. Nüüd saad vajaliku dokumendi lihtsalt meiliga ära saata ilma kätt, aega ja paberit kulutamata.

Kui mõni asutus või firma sinu saadetud dokumenti vastu ei taha võtta, siis tee lärmi. Kirjuta blogis, helista ajakirjanikule, jne ja kurda muret. Nii aitad sa kaasa sellele, et üha rohkem ja rohkem hakkavad asutused mõtlema sellele, et oma klientide / kasutajate elu võiks ikka lihtsamaks teha.

Pealegi, kas sa ikka julged asju ajada firmaga, kes isegi digiallkirjastatud dokumenti kasutada ei suuda?

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Allkirjasta digitaalselt!
 1. BC ütleb:

  See Foxit Reader on huvitav leid sul. tänud.
  Aga kui mõnes masinas keegi kuri admin ei lase seda peale installida või midagi, siis jalavaevast päästab ka see kui siiski pead paberi välja printima ja käsitsi ära täitma – skänni sisse ja allkirjasta saadud fail digitaalselt ning pane meili.. töötab testitud. Eesti Energia arvestab sellist vabalt näiteks :)

 2. Aarne ütleb:

  Foxit Reader on olemas ka portatiivsena ja seda annab kasvõi mälupulgalt jooksutada: http://portableapps.com/news/2010-08-13_-_foxit_reader_portable_4.1.1

 3. Tiia ütleb:

  Proovisin täita aga millegipärast ei oska lugeda täpitähti. Tähe asemel tühjus. Kui hoian hiirt väljal, siis näitab isegi selgitust. Testisin ühte valmis blanketti.

 4. Aarne ütleb:

  Minul töötavad ka täpitähed vägagi edukalt. Windows on XP Pro.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*