Uskumatud tunnevad head ja kurja!

LMAOAmeerika teadlased on kapitalismi viljastavates tingimustes maha saanud ühe täiesti epohhiloova uurimusega "Uskmatud on sama eetilised kui kirikuskäijad". Delfi vahendab meile The Daily Telegraphi uudist, mis kirjeldab Harvardi ülikooli teadurite uuringutulemusi:

Mitteusklikud inimesed oskavad õigel ja valel vahet teha täpselt sama hästi kui tavalised jumalakummardajad, näitab uus uurimus.
...
Ajakirjas Trends in Cognitive Sciences avaldatud tulemustest ilmneb aga, et ka neil inimestel, kellel puudub religioosne taust, on usklikega samaväärsed intuitiivsed hinnangud õigele ja valele.

Mu süda on nüüd täis rõõmu, et mindki nüüdsest moraalseks inimeseks pidada saab. Varem tundus mulle endalegi vahest, et ega minuga vist kõik ikka korras pole sest jumalasse pole ma ju kunagi uskunud. Nüüd ma enam ei muretse.

Muidugi valmistab mulle head meelt, et USA ühes juhtivas ülikoolis nii tähtsate teadusuuringutega tegeletakse. Kui nad selle "kuidas moos kommi sisse saab" probleemi ka ära lahendaksid, siis ma saadaksin raudselt oma lapsed sinna kooli õppima.

Kuna Delfi vahendab The Daily Telegraphi uudist mis vahendab ajakirjas Trends in Cognitive Science avaldatud tulemusi, võib siin midagi olla tõlkes kaduma läinud. Mina usun ikka seda, mida ma Delfist loen ja see on õige. Uuring ju ütleb, et ma teen heal ja kurjal vahet.

Sildid: #, #, #
7 comments on “Uskumatud tunnevad head ja kurja!
  1. Robin ütleb:

    See peab jah suur tarkus olema, kui ikka tuhandeid aastaid kulus selle avastamiseks. :D

  2. Aarne ütleb:

    Ma oleksin tegelikult väga rõõmus, kui niisuguste “uuringute” eelarve otse mu kontole suunataks ja siis lihtsalt minu käest küsitaks, et kuidas asjad on.

    Homme paljastan ma siinsamas suure saladuse kommi ja moosi kohta. Tasuta.

  3. zeeta ütleb:

    Vatikan kuulutab nyyd Harvardile sõja ja meie papid neavad Delfi tykkis sinuga sootux ära.

  4. Martin V ütleb:

    Nagu ikka, on selliste ajakirjanduse vahendusel vahendatud vahendusuudised pehmelt öeldes pool tõde. Pigem vast pool protsenti tõde.

    Uuring ise oli muidugi huvitav ja oluliste järeldustega, aga sugugi ei olnud moraaliküsimus see peamine objekt, millele tähelepanu pöörati. Uuringuga otsiti pigem religiooni allikaid kui seda, kas uskmatud kah moraalsed olla saavad.

    Pharyngula tutvustab täpsemalt kui Daily Telegraph/Delfi:
    http://scienceblogs.com/pharyngula/2010/02/religion_adaptation_or_by-prod.php

  5. lipelgas ütleb:

    võta üks õun ja asi selge!

  6. Aarne ütleb:

    Et siis õunte pealt vaatan, kas tegu on hea või halvaga?
    Ma mingeid muid analoogiaid siit ei leia sest ma ju ei usu.

  7. Robin ütleb:

    Ühes lasteraamatus on õpetus eriti kannatlikele, kuidas õuna peale mingit sõnumit “salvestada”. Peab olema selline ubin, mis läheb teist värvi küpsedes, kleebid kuskil küpsemise keskel tähekesed peale ja teoorias jääb see koht valgeks.

    Ärge ennustage õunte pealt, raudselt teab keegi veel seda suurt saladust. :D

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*