Pühatised ründavad

Adults with imaginary friends are stupidPostimees kirjutab, et Tallinna ja Tartu linnapead süütasid oma raekoja platsidel esimese advendiküünla. Mingil põhjusel oli neil vaja kampa võta ka usumehi.

Mikskipärast on need usumehed, keda meie linnade ja riigi toimingute juurde kutsutakse, alati ühest ja samast kirikust. Ma saan aru küll, et jõulud on meil kristlik püha aga just kristlased on need, kes alati lippe, ehitisi jms sisse õnnistavad, objekte avavad ja küünlaid süütavad ja muid toiminguid teevad.

Eesti Vabariigi põhiseadus:

§ 40. Igaühel on südametunnistuse-, usu- ja mõttevabadus.

Kuulumine kirikutesse ja usuühingutesse on vaba. Riigikirikut ei ole.

Igaühel on vabadus nii üksinda kui ka koos teistega, avalikult või eraviisiliselt täita usutalitusi, kui see ei kahjusta avalikku korda, tervist ega kõlblust.

Huvitav, et miks kunagi taarausulisi, juute, õigeusklike, muhameedlasi, sataniste, budiste või muid tegelasi ei kutsuta? Ikka ja alati kristlased.

Pilt: SlayerX/Flickr

Sildid: #, #, #
2 comments on “Pühatised ründavad
 1. viiu ütleb:

  Eestis on ca 480 kristlikku kogudust ca 231 000 liikmega, mittekristlikke kogudusi (taarausulised, moslemid, juudid, mormoonid jt.) on 38 ca 6000 liikmega (andmed on võetud Usuasjade talituse kodulehelt).

  Eks siis sellepärast viivadki tähtsaid talitusi läbi just kristlikud ametimehed, aga sugugi mitte alati ühest kirikust! Tihti teenivad koos erinevate kirikute vaimulikud – luterlased, katoliiklased, babtistid, metodistid või muud. Selliseid jumalateenistusi nimetatakse oikumeenilisteks.

  Satanistid ei ole minu teada pikaajalisele nõudmisele vaatamata Usuasjade talituses usuorganisatsioonina registreeritud. Äraütlemise põhjusi ma ei tea, aga mina isiklikult ka ei registreeriks, las neil olla oma klubi.

 2. Peeter ütleb:

  Usumehed, sõjamehed, parteimehed leiavad, et tähtpäevade avalik pidamine on nende isiklik privileeg ja turunduskanal…

  Eestis on üle miljoni inimese, kes on uskunud Jõuluvana, Une-Matit, päkapikke, Miki Hiirt ja Batmani, aga keegi ei ole (vist) pürginud kogudust ega klubi moodustama, sest veidrate ja lõbusate asjade uskumine on enamuse jaoks ikka isiklik püha kiiks, milleks ei pea riiklikke riitusi korraldama.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*