Õpetus iseseisvaks eluks: Musta pesu probleem

ÕpetusPeale nädalavahetust ning sellega kaasnevat tramburaid võib ette tulla olukord, kus kõik riided on mustad ja kapp on puhastest riietest tühi. Mida niisuguses keerulises olukorras ette võtta?

Naisterahvastel on selle probleemi lahendus kuidagi juba sündides teada. Meestel on paraku natuke keerulisem ja mustade riiete puhtaks saamine on nende jaoks müstiline ja mõistetamatu. Muretsemiseks pole siiski ka meestel põhjust sest lahendusi on mitmeid!

Kõige lihtsam on nendel, kellel on palju raha. Lähed lihtsalt poodi ja ostad uued ja puhtad riided. Selle variandi miinuseks on see, et ka vastostetud riided saavad varsti mustaks ja nii oleme me jälle alguses tagasi.

Üks väga hea nipp mustade riiete ümbertöötlemiseks puhasteks kannab nime "pesu pesemine" ja sellel peatun ma järgnevalt pikemalt.

Pesu pesemiseks kasutatakse tänapäeval valdavalt pesumasinat. Tavaliselt on pesumasin valget värvi, umbes 85cm kõrge kolakas mille esiküljel on ümmargune aken ning mõned nupud. Vaata oma kodus ringi ja küllaltki tõenäoliselt leiad ka sina kusagilt ühe niisuguse masina.

Pesu pesemise käigus eraldatakse vett ning pesuvahendit kasutades riided ja mustus.Tavaliselt juhitakse mustus koos kasutatud veega kanalisatsiooni ja riided lähevad uuesti kasutusse.

Üldjuhul on pesuvahend valge pulbrikujuline aine millel on iseloomulik pesupulbri lõhn. Pesuvahendi kasutamine on ülimalt kasulik sest just see aitab mustuse ja riided lahku lüüa. Pesuloputusvahendi kasutamine on mittesoovitav. Loputusvahendit kasutavad ainult naised ja seda selleks, et oma suguõdedele saata signaal "see mees siin on juba võetud ja sina hoia näpud eemale".

Pesu pesemiseks pane oma mustad riided pesumasinasse. Need, kes on huvitatud, et nende riided säilitaksid esialgse värvi, jälgivad, et  korraga masinasse pandavad riided oleks ühte värvi. Need, kes värvidest ei huvitu võivad rahulikult valge triiksärgi ja sinised teksapüksid korraga masinasse visata.

Lisa pesuvahend pesumasina vastavasse sahtlisse. Ära unusta, et loputusvahend on ainult naistele.

Vali pesumasina esiküljel olevate nuppude abil sobiv pesuprogramm. Kui sa oled alles algaja, siis vali "Cotton 60" sest on ülimalt tõenäoline, et just see on õige valik.

Lülita masin käima ja oota. Paari tunni pärast, kui masin enam erilisi aktiivsuse märke ei ilmuta, ongi su riided jälle puhtad. Nüüd tuleks need laiali laotada, et pesemise käigus riietesse kogunenud niiskus saaks aurustuda.

Algaja jaoks ongi nüüd protseduur läbi: puhtad riided on olemas. Edasijõudnud võivad tahta ka triikrauda kasutada aga sellest juba mõni teine kord.

Mina olen elus mitu korda pesu pesnud ja kinnitan, et postituses toodud meetod puhaste riiete saamiseks on täiesti toimiv.

* * *

Üks poolmaagiline nipp puhaste riiete saamiseks on jätta mustad riided mööda kodu vedelema. Mingisuguse ime abil muutuvad need mõne aja pärast kapis olevateks puhasteks riieteks. See nipp ei tööta üksi elavate inimeste puul.

Pilt: dirpet1970

Sildid: #, #, #, #, #, #, #
5 comments on “Õpetus iseseisvaks eluks: Musta pesu probleem
 1. Toivo ütleb:

  MInu puhul su pesumasina kirjeldus ei tööta. Meil on kodus nimelt pealtlaetav pesumasin, kuna Mustamäe korteri kitsasse vannituppa eestlaetav masin ära ei mahu. Seega tuleks sul riistvarakirjeldusse korrektuurid teha :)

 2. Aarne ütleb:

  Selle pärast ma kirjutasingi, et tavaliselt on pesumasin esiküljel oleva aknaga. See ei välista, et kellelgi on pesumasin mis on roosa ja aken/uks on hoopis põhjas.

  Aga paistab, et sinul on pesumasin edukalt üles leitud. Nüüd edasi järgmiste sammude juurde. :)

 3. Toivo ütleb:

  Pesumasina asukoht ja musta pesu puhtaks muundamise protseduur on mul selged küll jah. See soovitus oli mõeldud abistama pigem neid õnnetuid, kes üldse ei tea milline pesumasin välja näeb. Loeb su õpetuse läbi ja otsib kodust valget värvi, umbes 85cm kõrgust kolakat, mille esiküljel on ümmargune aken ning mõned nupud. Aga võta näpust – pole :). Tegelikult on pesumasin ju olemas kuid tüüp ei suuda seda lihtsalt kirjelduse põhjal tuvastada.

 4. Aarne ütleb:

  Point olemas!

  Panen nendele, kes pesumasinat leida ei suuda, ühe lingi mis abistab.

 5. AL bundy ütleb:

  KRt tundub ,et tegu ainukese eestikeelse õpetusega mida saada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*