WordPress 2.3 on kohal

Eile tuli öösel välja WordPress'i uus versioon, seekord siis 2.3 “Dexter”. Täpsemalt saab lugeda siit: WordPress 2.3. Nagu alati, saad uue versiooni endale laadida siit: WordPress download.

Suurimaks uuenduseks on "tagide" tugi. Kes ei tea, mis asjad need "tagid" on, siis selle kohta saab täpsemalt lugeda siit: Tags and Categories in WordPress 2.3.

Samuti on muudetud andmebaasi struktuuri mis tähendab, et kõik pluginad ei pruugi enam töötada. Nimekiri pluginatest, mis kindlasti töötavad, on siin: WordPress 2.3 Plugin Compatibility List. Samuti kontrollib WordPress nüüd ise seda, kas kõik kasutuses olevad pluginad on ikka kõige uuemad ja vajadusel soovitab uuendada. Väga mugav omadus mu meelest, siiani kasutasin selle jaoks ühte pluginat.

Enne WordPressi uuendamist soovitatakse andmebaasist varukoopia teha. Kuna andmebaasi struktuuri on muudetud, siis ilma varukoopiata tagasi vanema versiooni juurde minna ei saa. Sellest, kuidas varukoopiat teha, saab lugeda siit: Backing up your Database.

Minul läks uuendamine libedalt aga natuke võtab veel aega, kuni ma oma teema samuti uuendada jõuan.

Sildid: #, #, #, #, #, #
4 comments on “WordPress 2.3 on kohal
 1. Merike ütleb:

  Hm, Fantastico ei paku veel uuendust.

 2. Aarne ütleb:

  No ega käsitsi uuendamine kah teab mis keeruline ei ole… Mina panin suuremjagu pluginaid kinni, kopeerisin uued failid ja proovisin admin-liidesesse sisse logida. Selle peale öeldi, et uuendada vaja. Klikkisin uuendamise linki ja valmis.

 3. Eerik ütleb:

  Täna hommikult kell kuus ärgates oli see pretty much esimene asi, mille ma ära tegin. Eile terve päev niigi ootasin ja viisin enda kujunduse tägide toega vastavusse. Eelnevalt olin beetasid ja release candidate’i kasutanud.

 4. Aarne ütleb:

  Veel suurem maniakk, kui mina. Mina uuendasin alles seitsme paiku. :) Selle eest uuendasin terve pere blogid ära, mitte ainult ühe.

  Tulevikus on mul plaan, teha võimas kujundus. Seal mul kasutusel valideeruv XHTML, ise olen rahul.

  Kuna kujundamine pole mu kõige parem oskus, siis läheb sellega muidugi kõvasti aega…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*