µTorrent – minu lemmik

µTorrent on minu lemmik BitTorrent klient. Enne selle toreda programmi avastamist kasutasin ma kõigiks oma torrentivajadusteks Azareus'i aga see kippus mu masinat kooma tõmbama. µTorrent seevastu on pisike (214kb!!!) ja ei võta eriti arvuti ressursse.

Mõisted

BitTorrent on protokoll (e. reeglite ja kirjelduste kogumik) mis võimaldab faile samaaegselt tükikaupa vastu võtta ja jagada.

Torrent-fail, ehk .torrent on fail, mis sisaldab infot selle kohta, et kes ja kus keegi vajalikke faile jagab ja kellel milline tükk olemas on.

Järgnevalt väike õpetus µTorrent'i kasutamiseks Windowsis.

µTorrent seadistamine

Installeerimine käib next-next-next meetodil. Peale installi tuleks üle vaadata, et kuhu laetud failid salvestatakse. Mina teen tavaliselt internetist allalaetava kama jaoks eraldi kataloogi, siis on seda lihtne viiruste ja rämpsu suhtes kontrollida.

µTorrent

Samuti tuleks üle vaadata võrguseaded. Mina kasutan Elioni Korrusmaja interneti, millel kõik pordid peale 113 on kinni. Täiskiiruse saavutamiseks oleks hea, kui programm saaks ühte porti kasutada. Kui see pole siiski võimalik, siis pole asi ka väga hull.

µTorrent

uTorrentTulemüüri seadetes tuleb luba anda nii ühenduse loomiseks väljaspoole kui ka sissetulevatele ühendustele. Ruuteris tuleb eelnevalt valitud port oma arvutile suunata. Väga palju juhised portide suunamiseks leiab siit: PortForward.com. Peale portide edukat seadistamist peaks µTorrent staatuseribal olema roheline ikoon, nagu näha kõrvaloleval pildil.

Failide allalaadimine

Kõigepealt on vaja .torrent faili ehk siis torrentit. Mõned kohad, kustkohast torrenteid saab: Piratebay, Mininova, jne. Google otsing on samuti abiks.

Seejärel on vaja .toorent fail µTorrent'isse lisada. Selleks tuleb menüüst valida "File" ja "Add Torrent". Teine võimalus on Exploreris .torrent faili topeltklikk teha.

Nüüd ei olegi muud teha, kui oodata, millal failid kohale jõuavad. Mida rohkem inimesi faile jagavad (seeders), seda rutem failid kohale jõuavad.

Mõned näpunäited

 • Enne .torrent faili allalaadimist jälgi ka seda, et failil oleks piisavalt jagajaid (seeders). Muidu võib juhtuda, et soovitud faile ei olegi võimalik kätte saada.
 • Kõik tõmmatud failid kontrolli antiviirusega üle. See kehtib muidugi kõigi võõraste failide kohta.
 • µTorrent toetab ka eesti keelt.
 • Kui oled soovitud failid kätte saanud, siis ära kustuta neid µTorrent'ist ära. Jaga neid ka teistele soovijatele. Niisugusel käitumisel kogu süsteem põhinebki.
 • µTorrent'i koduleht on väga informatiivne, sealt leiab palju infot µTorrent'i enda kohta ja ka üldisemalt BitTorrent'i kohta.
 • Esimesel pildil on linnuke kastis "Pre-allocate all files". See tähendab, et faili suurune tükk kõvakettaruumist reserveeritakse kohe tõmbamise alguses. Siis ei tekki pärast üllatusi, kui 10 filmi ühel ajal kohale jõudma hakkavad, et kõvakettas väga järsku täis saab.
 • Valdavalt on saadaval uuem ja klassikaline kraam. Üsna raske või isegi võimatu on leida näiteks 1983 aastst pärinevat väärtfilmi. Siin võib viga olla ka selles, et ma ei oska õigest kohast otsida.
Sildid: #, #, #, #, #
5 comments on “µTorrent – minu lemmik
 1. Allar ütleb:

  Kasutan Azureusi ja proovisin korra µTorrentit, aga viimane oli miskipärast alla laadimise kiiruse osas tunduvalt aeglasem.
  Asi jäigi sinnapaika. Oskad kommenteerida?

 2. Aarne ütleb:

  Ei oska. Mina küll allalaadimises mingit vahet ei märganud. Arvuti läks kiiremaks, sest Azareus tõmbas seda päris rängalt kooma. Kui jagajaid on piisavalt, siis tuleb 700MB film umbes 1.5 tunniga kohale. Kasutan 2mbit ühendust.

 3. Vali Dool ütleb:

  Väga hea sait kvaliteetfilmide jaoks on minuarust freakyflicks.tk

  Sealsetel filmidel, olen märganud, on ka pidevalt mitmeid seedereid.

 4. to vali dool ütleb:

  Aga lingid on ju kõik Pirate Bay’sse.

 5. vril ütleb:

  kasutades veebibrauserit Opera pole mingit eraldi torrentiprogrammi vaja. ja Opera niisama ka hea on pmst.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*