Kuidas edukalt BitTorrentit kasutada

uTorrent - BitTorrentLeidsin kaks head postitust teemal, et kuidas BitTorrentit edukalt kasutada:

 1. 10 Ways To Speed Up Torrent Downloads
 2. How To: Use BitTorrent Like a Pro

Väike kokkuvõte:

 • Vali õige klient. Mina eelistan raudselt µTorrentit ja seda just selle pärast, et ta teeb täpselt seda mida vaja: toob failid koju olles ise samal ajal pisike ja kiire.
 • Vali õiged .torrent failid. Mida rohkem jagajaid, seda kiiremini sa oma kama kätte saad. Loe ka kommentaare, mis selle .torrenti kohta jäetud on.
 • uTorrent - ConnectionJälgi, et su arvuti oleks väljastpoolt ligipääsetav. Ruuteri seadistamisel on abiks lehekülg portforward.com. Tulemüüri seadistamise kohta loe tulemüüri enda helbist. Siin tasub ettevaatlik olla et mitte üleliigseid asju kogu maailmale välja jagada.
 • Vali erinev port. Tavaliselt liigub BitTorrenti liiklus portides 6 881 - 6 999 ja su internetiteenuse pakkuja võib seal liiklust piirata. Vali mõni teine, üle 10 000 numbriga port.
 • Piira üleslaadimise kiirust. Minu 2Mbit alla / 1Mbit üles ühenduse puhul saan ma kõige suurema allalaadimiskiiruse kui ma üleslaadimise kiiruse 95kB/sek peale piiran. Kui kõik vajalik on alla laetud, siis läheb üleslaadimise piirang automaatselt maha. Niisuguseid seadeid kasutan ma siis, kui arvutil muud internetis teha pole vaja ja võib kogu ühenduse BitTorrentile anda.
 • uTorrent - BandwidthSuurenda lubatud TCP ühenduste arvu. Windows’i puhul on see vaikimisi 10. Abi saad lvllord.de lehelt.
 • Teine õpetus ütleb, et jaga nii vähe, kui võimalik. Sellega ei saa ma päris nõus olla. BitTorrent süsteem sellel põhinebki, et kõik kes tõmbavad ka jagavad.

*  *  *

Mis see BitTorrent üldse niisugune on? Loe siit: µTorrent - minu lemmik.

Sildid: #, #, #, #
2 comments on “Kuidas edukalt BitTorrentit kasutada
 1. Triibik ütleb:

  Selle jaga nii vähe kui võimalik põhimõttega ei nõustuks ma samuti. Päris mitu korda on olnud olukord, kus mul mingit faili on olemas nii 80-90 % ja teisi sikutajaid vaid üks, kel olemas alla poole. Kogu saadavuseks näitab µTorrent alla 1, aga sedamööda kuidas mina teisele tõmbajale oma olemasolevat nutsu jagan, mätsib µTorrent mingi loogika järgi tükke kokku ja üldine saadavus kasvab ning lõpuks on mul endal tervik olemas. Ehk siis – mida kiiremini ma üles laen, seda kiiremini ise tükke saan. Muidugi toimib see vaid juhul kui kahel kasutatajal on erinevaid palasid, kui teise tõmbaja tükid on kõik minu käest saadud, võib ürituse surnuks lugeda.
  1 Mb/s=128kB/s, ma panen üleslaadimise piiranguks tavaliselt 90 kB/s, jääb veel ressurssi muude toimingute jaoks.

 2. reel ütleb:

  “How To: Use BitTorrent Like a Pro” õpetus käib peaasjalikult selle kohta kuidas edukalt torrentada ilma et ISP hakkaks MPAA teadete pärast virisema. Selle kandi pealt vaadates on mõte õige. Aga, ning see on väga suur “aga”, kogu see jutt on mõeldud ameeriklastele/brittidele/sakslastele. Eesti sarnasesse kolkasse ei vaevu keegi (mõned üksikud erandid välja arvates) mingeid teateid või lõpetamisnõudeid saatma. Senikaua kui sa ise Eestis toodetud/muudetud materjali üles ei lae ega tiri kraami mis on seadusega otsesõnu ära keelatud (lasteporno) ei lähe kellelegi korda mida sa teed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*