Äike ja elektroonika

Teade klientideleSain Elionilt teate, et äikese ajaks tuleb kõigi elektrooniliste asjade sabad seinast välja tõmmata. Nende teates, mida nad saatsid tõenäoliselt kõigile oma klientidele, sisaldus üks minu jaoks oluline rida:

2. Lisavõimalusena soovitame kasutada ülepingekaitset, kuid see kaitseb vaid juhul, kui hoones või korteris on korralik maandusega vooluvõrk.

Ma arvan, et see on üks väga hea soovitus mida ma üheltki teiselt teenusepakkujalt kunagi saanud pole. Mina ei teadnud enne, et elektriasjad niimoodi töötavad.

Ega ma täpselt ei tea, kuidas särts mu juhtmetes käib aga seda tean ma küll, et minu juhtmepaarides seda maanduse juhet pole (ühendatud). Nüüd ma mitte ei lähe poodi endale moodsat pikendusjuhet ostma, millest mul miskit kasu poleks, vaid lihtsalt tõmban juhtmed pistikust välja.

Elion tõenäoliselt müüb neid piksekaitsega juhtmeid oma poodides aga nad ütlevad, millal need töötavad ja millal mitte. Minusuguste mitte-elektrikute jaoks on see igatahes tore kliendikogemus.

Aitäh, Elion. Tõsiselt, ilma naljata.

Nendele, kelle teenusepakkujad neile hommikul vara infot ei saatnud, teadmiseks, et (väljavõte Elioni saadetud kirjast):

Kõuemürinat kuuldes või kodust lahkudes

  • lülitage välja kõik võimalikud elektroonikaseadmed
  • eemaldage seadmete voolujuhe vooluvõrgust
  • eemaldage seinakontaktist ka kõik kaablid (telefoni- ja internetikaabel, televisioonikaabel, kui kasutate kaabeltelevisiooni)
Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*