Kuidas ma oma internetikiiruse kahekordistasin

Jaanuaris 2006 vahetasin ma oma senise Starmani internetiühenduse (vist oli Mini internet, 256kbit alla/128kbit üles, mälu järgi) Elion'i Korrusmaja interneti vastu. Elion lubas, et kiiruseks on 1024kbit alla/üles. Tore on, oluliselt kiirem, kui enne oli ja rahaliselt kah odavam. Blogi ja muid lehti majandades on see "üles" kiirus ikka oluline asi küll. 165.- niisuguse ühenduse eest kuus maksta pole ju palju?

Tegelikult on.

Kuna Elionilt on mul e-arve tellitud hanza.net'i, siis pole ma leidnud põhjust, et Elioni e-teenindust regulaarselt külastada. Tegelikult oleks põhjust olnud küllaga. Nimelt sain ma juhuslikult Elioni e-teeninduses külastades oma netiühenduse kiiruse kahekordistada. Lihtsalt valisin menüüst, et nüüdsest alates tahan ma 2x kiiremat ühendust.

Elioni tooted

Helistasin igaks juhuks enne ka Elioni klienditeeninduse numbrile 123 ja küsisin asja üle. Sealt kinnitati mulle, et elu ja kiirus on paremaks läinud ja on uued versioonid ja 2x kiirema ühenduse eest ma lisaraha maksma ei pea. Kui natuke netis ringi vaatasin, siis selgus, et mõned tegelased on oma kiiruse lausa 4mbit peale saanud. Meie majas on siiski 2048 allalaadimise piiriks. Üleslaadimise kiiruseks jäi endiselt 1024kbit.

Kõik tore, aga miks Elion mulle teada ei andnud, et "uus ja parem on nüüdsest vana hinnaga"? Mitu terabaiti mõttetut jama mul nüüd sellepärast netist tõmbamata on jäänud... Nüüdsest alates jätan arvuti ööseks sisse. :)

Starmani hülgasin lihtsalt sellepärast, et Elion andis mulle 4x kiirema ühenduse tiba odavamalt, kui Starmani vana ja aeglane. Tegelikult oli Starman'i ühendus "püsivam", st kui ühendus oli, siis oli ta kindlalt paigas. Elion'iga oli vahepeal probleeme, pidevalt tekkisid mingid paarisekundilised katkestused. Ühenduse taastamiseks oli tihtipeale vaja ruuterit restartida. Viimasel ajal on ka Elion'i ühendus raudpoldi kindlust saavutamas. Starman'i kodulehelt ma kiirelt vaadates nii aeglaseid pakette enam ei leidnud.

Igatahes, kokkuvõttes olen rahul.

Sildid: #, #, #, #
One comment on “Kuidas ma oma internetikiiruse kahekordistasin
  1. Sten ütleb:

    aga mina sain oma korrusmaja algse 1/1 tõsta elioni e-teeninduses 4/1 peale. (minu korrusmaja internet maksab 235 vist oli vms…)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*