Kasiinode kaitseks

Risti kuningasToomas Vint kirjutas Postimehes pika jutu sellest, kui pahad on kasiinod ja kuidas vaene sõltlane igal sammul muudkui kiusatuse küüsis on. Sama artiklit refereeritakse ka Delfis.

Tõsi ta on, kasiinosid on palju. Minu kodu kõrval asuvast Minimeka poest tehti möödunud augustis samuti kasiino. See oli ümbruskonna üks vähestest poodidest, kus õlut korralikult külmkapis hoiti ja müüjad ennast natukenegi liigutada viitsisid. Seega olen ka ise kasiinode pealetungis kahju kandnud.

Viimasel ajal tuuakse põhilise kasiinovastase argumendina välja see episood, kus üks väidetavalt mängur oma pere maha tappis. Kurb lugu ja õnneks siiski erandlik.

Kui nüüd mõelda, et mitu inimest sureb igasugustel muudel ebaloomulikel põhjustel, nagu näiteks joomine või kiiruse ületamine maanteedel, jne, siis tundub ”kasiinopõhjustel” toimunud surmade arv üsnagi marginaalne.

Keegi ei taha viina- ja autopoodide linnast välja ajamist. Kui eeltoodud artikli kommentaare lugeda, siis suur osa inimestest paistab arvavat, et peale kõigi kasiinode kinni panemist või vähemalt linnast välja ajamist saabub õnn meie õuele, taskus Eesti Nokia ja toob kaasa sooja kevadilma ning linnulaulu. Radikaalsemad kutsuvad üles kasiinode õhkulaskmisele.

Ma ei ole kindlasti kasiinode massiivse pealetungi poolt aga ma ei näe kasiinodes ka mingit suuremat probleemi. Kas tõesti mõnda mustemat muret pole mille vastu võitlemine säästaks rohkem elusid kui mängurlus?

Ja nüüd lihtsalt illustratsiooniks paar parafraseeringut Toomas Vindi artiklist. Kontekstist välja rebitud ja meelevaldselt muudetud.

Tallinn on raamatupoode pungil täis. Neid näeb nii kesklinnas kui ka uskumatutes äärelinna paikades. Juhul kui keegi lugemissõltlastest otsustab kirjandusega lõpparve teha, on see tal äärmiselt raske.

...Kui staadioni tualettruumist leitakse 28-aastase inimese laip, siis politsei kiirustab teatama, et noormees suri loomulikku surma, ja staadioni administratsioon kinnitab, et tegemist ei ole profisportlasega.

...

Räägitakse, et autosõltlasi on meil 25 000 inimese ringis ja neist igaüks annab bensiinijaamades ära vähemalt 5000 krooni kuus.

Minu isiklik viimane kasiinoskäik oli Märtsi alguses. Mängisin mingis automaadis 100.- maha ja jõin ühe õlle. Käisin selles samas kasiinos, mis Minimeka asemele tehti. Enne seda käisin viimati kolm-neli aastat tagasi Nõmmel mingis kasiinos ja seal mängisin automaadis 25.- maha. Ühegi kasiinofirma aktsiaid mul kahjuks pole.

Sildid: #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*