Ära tõrju muponauti!

MuPo Minut.ee ees ja mõned blogijad takkajärgi kirjutavad sellest, kuidas Tallinnas tegutsevad "mupotõrjujad". Mupotõrjujad on niisugused tegelased, kes aitavad bussis ilma piletita sõitjatel väljateenitud trahvist pääseda.

Mina arvan, et tegu on äärmiselt halva algatusega. Olgu see MuPo muidu, mis ta on, aga bussisõidu eest tuleb maksta ja keegi lihtsalt peab seda kontrollima. Bussis ilma piletita sõitmine on halb ja kõik sõiduvargad võiksid oma teenitut karistuse kätte saada.

Ühistransporti hoitakse käigus piletite müügist ja omavalitsuse dotatsioonist tulevast rahast. Kui nüüd ilma piletita sõitmine kontrollide puudumise või mupotõrjujate tõttu massiliseks muutuks, siis jääks piletitulu väga väikeseks.

Niisuguses olukorras peab omavalitsus dotatsiooni suurendama sest muidu ei saa bussijuht palka, bussid lagunevad sootuks ära ja varsti polegi enam kuidagi võimalik ühistranspordi liine teenindada.

Dotatsiooniks minev raha tuleb arvake kust? KÕIGI maksumaksjate taskust, st ka nende, kes ausalt piletiga sõidavad ja ka neilt, kes ühistransporti üldse ei kasuta.

Niisiis, iga mupotõrjuja aitab kaudselt kaasa piletihinna tõusule, maksude tõstmisele või siis sellele, et raha võetakse kusagilt mujalt eelarverealt vähemaks. Selle tõttu on meie teed on auklikud, piletihinnad tõusevad, arstiabi vilets ja lapsed jäävad koolis lolliks.

ÄRA TÕRJU MUPOT - OSTA ON ODAVAM!

* * *

See, kui hästi või halvasti MuPo oma piletikontrollimise tööd teeb, ei ole praegu teemaks.

Pilt: wifi.ee

Sildid: #, #, #
5 comments on “Ära tõrju muponauti!
 1. E:r ütleb:

  Õige!

 2. Shalaya ütleb:

  diskleimer:
  ma ei ole “mupotõrjujaid” kiitnud, vaid viidanud minut.ee keskkonnas ilmunud loole.

 3. Aarne ütleb:

  Ma polegi ju öelnud, et keegi kiitnud oleks. Kiitvat suhtumist ei paista ei viidatud blogidest ega ka minuti artiklist.

 4. Ariel ütleb:

  Noh, vaevalt et mupotõrje kõiki jäneseid trahvist päästa suudab. Teiseks on keegi ka mupotõrjele kuluvate piletite eest maksnud. Kõik kinnipüütud jänesed, kellele mupotõrje piletit ei ostnud, saavad trahvi. Aa. Oih. Rohkem piletitulu, vähem trahve. Õigus, trahvid on suuremad kui piletihind.
  Ja kui palju neid mupotõrjujaid üldse on? Kõlab nagu mõne veidriku eralõbu.
  (Millegipärast tuli meelde Tartu abilinnapea Hansoni kunagine hala Postimehes, et see kui kuupileti ostnu ise mõnel päeval koju jääb ja oma piletiga sel ajal kellelgi teisel laseb sõita, on kuritegelik katse bussifirmale kahjumit tekitada.)

 5. ÖöHulkur ütleb:

  Mnjah. Tuu om jo ammu tiidä, et seaduskuulekas, kokkuhoidline ja tervisliste eluviisidega kodanik om riigile kahjuline nähtus…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*