Kuidas loomaaias pissida

Nädalavahetusel käisin lasteloomaaias ja nägin seal ühte imeliku silti. Tegelikult oli niisuguseid silte seal lausa mitu.

Silt Tallinna loomaaiast

Selle sildiga tahetakse öelda, et mida? Punane raam ja diagonaaljoon viitavad selgelt keelumärgile.

 • Ema ei tohi pissivale poisile vastu pead lüüa või tema peast kinni hoida?
 • Vanemliku järelvalve all pissimine keelatud? Aga kas üksinda võib?
 • Käed taskus kusemine keelatud?
 • ...
 • Või hoopis midagi muud?

Küsimusi palju, vastuseid vähe. Ma oletan, et tegelikult on selle sildi mõte umbes et lapsevanem-ära-lase-oma-lapsel-puu-taha-kusta, aga päris kindel ei saa muidugi olla.

Sildid: #, #, #, #, #
8 comments on “Kuidas loomaaias pissida
 1. Maria ütleb:

  IRW!

  aga kui nüüd tõsisemalt mõtlema hakata siis seal on vaid 1 (võibolla ka kaks) kohta kus laps saaks ennast kergendada. Ja kui täiskasvanu suudab see paar kolm tunnikest ilusti arvestada oma vajadustega siis teinekord (isegi kui lapsevanem on lapselt korduvalt kodus küsinud, et kas sul ikka kindlalt pole vaja ära käia) tulevad lapsed kuskil jääkaru puuri juures välja ideega, et neil on nüüd kiire. Ja vot ürita sa leida seal lähedal kuskil mõnda selleks toimetuseks ettenähtud kohta.
  Ok.. tegelt mida vanemaks lapsed saavad seda vähem neil seda probleemi on. Aga kindlalt suudavad nad selle sulle ükskord välja mõelda.

  ahjaa.. ja pilt käib vist ainult poiste kohta…

 2. M.N. ütleb:

  Minu jaoks on müstika need märgid, mis maanteede ääres ähvardavad automaatse “kiirusepildistajaga”. No mis oli küll selle meistri mõtetes, kes selliseid märke tagus?? Kas näiteks alla 25aastastele juhtidele sellise 100 aastat vana fotoaparaadi mustvalge stiliseeritud kujutis üldse seostud pildistamisega?

  Kunagi 80.-nendatel käis meil koolis üks vene mees klassipilte tegemas taolise massinaga, kus oli lõõts ja ta ise sai musta rätiku alla ronida jne. Juba toona tundus selline riistapuu ürgaegne ja irvitasime selle üle.

  Kui raske oleks olnud lasta mõnel spetsialistil kujundada märk, miss inimesele kiirel möödasõidul 100% ja kohe fotoaparaati meenutab?
  Nagu näiteks midagi sellist:

  http://images.jupiterimages.com/common/detail/60/40/23304060.jpg

 3. Aarne ütleb:

  Silti nägin ma Lasteloomaaia juures. WC putka oli sealt ~20m kaugusel. Suuremat järjekorda ei paistnud. Teisi loomi sellel päeval vaatamas ei käinud ja ei tea, kas niisuguseid silte ka mujal loomaaias leidub.

 4. Nirti ütleb:

  Aga mis selles nii imelikku on, et peab kohe üleolevaid ja irvitavaid poste tegema? Kas te ei ole siis üldse kursis tänapäeva titemammade arusaamaga, et nende väikesed tatised jõnglased on maailma kõige toredamad ja paremad ja printsilikumad…? Alles oli kuskil foorumis teema, kus üks šokeeritud inimene tõstatas küsimuse, et kui 4-5 aastane laps jõhkralt poe põrandale kuseb, siis kas emast oli õige lihtsalt süüdimatult minema jalutada ja see kusi kellegi teise koristada jätta?

  Märkuseks ütlen, et 4 aastasena käisin vähemalt mina kempsus, oskasin vanaema mantlisabast sikutada ja “Pissile tahan!” hädaldada ja endale ise võileiba teha, nii et kõik jutud stiilis “Aga ta ju ei kontrolli midagi endas veel!” palun sea saba all pista, kus nende koht.

  Kindlasti arvavad paljud lapsevanemad, et nad võivad ka loomaaias (palju loomi, ega hügieeni ju nagunii pole, nii et who cares, eksole) oma lapse kusema ja sittuma panna, kuhu juhtub. Tupsununnuke ju. Piss kui ambroosia.

  Märgid viitavad sellele, et päris nii ei ole ja võiks pruukida ikkagi kempsu, mis siin kenasti on. Loomaaed ei ole nii suur, et seal ei jõuaks 20 minutiga ükskõik mis otsast mis otsa. Lasteloomaaiast kempsudeni on 7-8 minuti tee, kui need peaks täis olema, mis seal juures on. Kõikvõimalikest teemamajadest ja pisikesest lõbustuspargist ka umbes sama tee.

  Kui laps ei suuda ~1-10 minuti jooksul oma põit kontrollida, minge lapsega arsti juurde.

  Davai, lööge mind nüüd risti kui lapsevihkaja.

  N.

 5. Aarne ütleb:

  Minumeelest oli see silt naljakas, sellepärast tegin postituse. Muus osas olen Nirtiga nõus.

  Foorum oli ilmselt Perekool. :) Külastan seda ka ise aegajalt sest tegu on Eesti parima naljafoorumiga.

 6. Nirti ütleb:

  Perekooli “Muude teemade foorum”.

  See on peaaegu sama hea kui Naisteka “Pereelu foorum”.

  See silt on kurb vaadata, kui aus olla. Umbes samasisuline, et San Diego loomaaias on vist sildid, et mitte hüpata ninasarviku terraariumi…

 7. Tatsutahime ütleb:

  Heeh, minu arvates on ka naljakas. Täiskasvanutele on siis pissimine lubatud? Libeerias olid muidu sellised sildid “no toileting”, näiteks kummipuuistandustes kuskil põõsas :)

  Aga muidu: eestis on avalikke wc-sid liiga vähe. On inimesi, kes ei tunne, et on vaja, enne kui viimasel minutil – ja sinna ei saagi midagi parata. Mis lahendus on? Püksi teha?

 8. Tatsutahime ütleb:

  Ja Genovas olid sildid, et mitte võtta kalu akvaariumist välja ja neid sabapidi hoida. Tegemist oli selliste kaladega, keda võis puudutada, sest neile meeldis puudutamine :) Aga sabapidi kiskuda ja üles tõsta, et pilti teha… No selle peale peab ikka tulema.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*