Arvuti arvutis

Mulle meeldib arvutada ja sestap panin ma nädalavahetusel ma arvuti sisse arvuti et ma saaksin arvutada samal ajal, kui ma arvutan. Välimises arvutis käib Windows XP ja sisemises Ubuntu Linux.

Operatsioonisüsteem operatsioonisüsteemi sees

Leidsin netist niisuguse toreda vidina, millega saab Windowsi all teha Ubuntu Linuxi mälupulga. Nüüd saan ma Linuxit jooksutada Windowsi sees virtuaalmasinas või siis arvutit USB mälupulgalt käivitades. Eeliseks igastsugu Live-CD'dega on see, et seaded, failid ja muu kama säilib erinevate sessioonide vahel.

Niisuguse mälupulga tegemiseks vajad seda tööriista ja Ubuntu CD'd või selle  tõmmist.

Vingete häkkerite jaoks on mitme OP-süsteemi ühes arvutis jooksutamine või virtuaalmasinate kasutamine tavaline. Mina tegin esimest korda. Niisugust  asja olen küll teinud, et käivitan arvuti Ubuntu Live-CD pealt, installin talle NTFS toe ja päästan oma vigasest Windowsi süsteemist andmed ära. Virtuaalmasinat pole senini kunagi proovinud.

Sildid: #, #, #, #
2 comments on “Arvuti arvutis
  1. Larko ütleb:

    Mul on sülearvutis juba ammu Windowsi kõrvale Ubuntu installitud, mida peamiselt kasutangi. Virtuaalmasin või USBlt jooksetamine aga võiks miniläpari puhul arvestatav alternatiiv olla.

  2. Aarne ütleb:

    Minule teeb rõõmu just see “arvuti arvuti sees” osa. Nii saan minagi Ubuntuga mängida ilma seda masinasse installimata. Installimine eeldaks kõvaketaste ümberpartitsioneerimist ja muud säärast ebahuvitavat. Praegu on puhas mängulust. :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*