Tundmatu riistvara draiverid

PCI seadme andmedKui sa aeg-ajalt kodus vanu arvuteid putitad, siis leiad sa ikka ja jälle mingi PCI siinile käiva riistvaratüki, millest esmapilgul arugi ei saa, et mis see on või mida sellega tegema peaks. Loomulikult on niimoodi pea võimatu talle mingeid draivereid leida või asi tööle saada. Vanemate kastide puhul võib probleeme tekkida näiteks integreeritud videokaardiga.

Kui Windows su tundmatust jupist kasvõi midagi arvab, s.t. lisab seadme kollase küsimärgiga Device Manager’i, siis võib lahendus täitsa olemas olla.

Tee Device Manager’is seadmel paremklikk, vali Properties, vali sakk Details. Vali Device Instance Id (pildil punasega) ja jälgi seda osa, mis esimesel pildil kujutatud. Sealt jäta endale meelde esiteks “VEN_“ ja “ &DEV_“ vahel olev ning teiseks “&DEV_“ ja “SUBSYS_“ vahel olevad numbrid (pildil kollasega).

Need numbrid saad sisestada lehel www.pcidatabase.com ja nii on sul lootus teada saada, et millise tootja millise jupiga on tegemist. Paremal juhul saad isegi oma tundmatu vidina täpse margi teada.

Peale seda on vajalike draiverite leidmine juba palju lihtsam.

Pildil kujutatud seade on Via Tech VT8361/VT8601 Graphics Controller ja selle tootja on TRIDENT MICRO. Kuna mul on kõigi masinas olevate juppide draiverid korralikult installeeritud, siis minu puhul on pildil kohe näha ka seadme nimi. Ei raatsinud postituse tegemiseks masinat nässu keerama hakata.

Kui seadme tootja on leitud, siis esimene käik olgu tema kodukale. Kui sealt draiveriabi ei saa, siis on võimalus, et puuduva draiveri aitab leida driverguide.com, nodevice.com või driversplanet.com.

Lisaks jääb alati võimalus arvuti näiteks Ubuntu Live-CD pealt käima panna ja vaadata, et mida see asjast arvab.

Kavalamad inimesed kirjutavad järgmisel korral endale kuhugi üles, et mis imevigurid neil arvutis on ja salvestavad draiverid kah kusagile turvalisse kohta.

Sildid: #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*