Minu blogi vastavus heale valimistavale

Mina ja lõhutud puudTeen siinkohal väikese kokkuvõtte oma blogi vastavusest EMSL heale valimistavale. Tulemused ei ole kahjuks nii head, kui ma alguses ise arvasin aga ega mul palju arenguruumi kah pole. Peale selle üsna lühikese teksti läbilugemist saan ma täielikult aru, et erakonnad sellele hea meelega alla ei kirjuta.

Läbipaistvuse tagamiseks rahastatakse kõik valimiskampaaniaga seotud kulud üksnes erakonna eelarve kaudu.

OK. Minu blogi rahastamine toimub minu isikliku eelarve kaudu. Vahest aitavad eelarvet natuke täita ka blogis ilmuvad reklaamid ja kommertspostitused.

Riigi- või kohaliku omavalitsuse asutustes mittepoliitilistel ametikohtadel töötavad isikud ei osale oma tööajast erakondlikus valimiskampaanias.

Nii ja naa. Olen töö ajast blogi kirjutanud aga ma ei tööta riigi või KOV-asutuses. Samuti ei tööta ma poliitilisel kohal.

Maksumaksja poolt ülal peetavad meediakanalid peavad olema võrdsetel tingimustel kättesaadavad kõigile valimistel osalevatele erakondadele.

Ei rakendu. Maksuraha mu blogi kirjutamiseks ei kasutata. Kasutan ainult enda isiklikku raha millelt kõik maksud on juba tasutud.

Avalikke vahendeid, välja arvatud erakondadele riigieelarvest määratud tegevustoetus, kasutatakse vaid tingimustel, mis on kättesaadavad ka teistele valimistel osalevatele erakondadele.

OK. Kõik teised blogipidajad saavad oma blogi oma raha eest pidada ja mina pean oma raha eest, seega on meil kõigil võrdsed vahendid. Kellel raha pole, sellel on võimalus kasutada mõnd tasuta platvormi, näiteks wordpress.com.

Valimiskampaania teemaringi määrab enam ühiskondlik olulisus ning vähem lihtsus ja atraktiivsus.

OK. Teemad valin vastavalt oma isiklikule paremale äranägemisele. Olen saanud kommentaare kus öeldakse, et ma olen loll, raiskan oma aega ja võiksin blogi kirjutamise asemel hoopis midagi muud teha. Tihtipeale on just samad postitused saanud ka positiivseid kommentaare. Võib-olla just see näitabki, et siin kajastatud teemad ka kellelegi korda lähevad...

Hoidutakse valijate hirmutamisest ja äraostmisest ning rahvusliku, sotsiaalse, rassilise või muu grupikuuluvuse kaudu vastuseisu õhutamisest

UPS! Olen pakkunud kommentaatoritele tasuta sokke ja kodus mittevajalikuks muutunud asju. Olen teinud poliitiliselt ebakorrektseid nalju. Häbenen aga ei muuda end.

Valimisreklaamile eelistatakse kampaanias kohtumisi valijatega, väitlusi, artikleid ja vestlussaateid.

OK. Lugejatega olen reaalses elus kohtunud ja kohtun ka edaspidi. Nii nagu ikka, siis kohtumised toimuvad väiksema osa lugejatega ja ülejäänutega suhtlen artiklite (postituste) ja kommentaaride vahendusel. Isiklike kohtumiste käigus toimuvad alati ka väitlused ja vestlused.

Valimislubadused on seotud valitava esinduskogu pädevusega, keskenduvad enam plaanitavale poliitikale, mitte mõne konkreetse isiku või grupi headele või halbadele omadustele.

OK. Kõigi minu antud lubaduste täitmine on minu ja ainult minu enda pädevuses.

Rahaliselt hinnatava valimislubaduse puhul tuuakse välja nende maksumus ja tuluallikas.

Ei rakendu. Ma pole andnud lubadusi mida saaks rahas hinnata. Minu lubadused ei lähe lugejatele kasutustingimuste järgimisel midagi maksma.

Valimisnimekirja kantud kandidaadid teatavad hiljemalt aktiivse valimisagitatsiooni alguseks avalikult, kas nad asuvad valituks osutumise korral esinduskogusse tööle.

OK. Olen isegi kirjutanud, et  nõude peaks valimisseadustiku lülitama ja esitanud vastava ettepaneku ka osale.ee saidil.

* * *

Kui ma kandideeriksin oma blogiga mõnedel valimistel, siis oleksin ma üsna hea kandidaat. Mitte küll täiuslik aga saadaolevatest üks parimaid.

Pildil olevad puud pole minu lõhutud. :)

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*