Dalai-laama tuleks ikka vastu võtta

Dalai Lama TKIKIQFAMillalgi augustis peaks meid külastama praegune neljateistkümnes dalai-laama Tenzin Gyatso (Jetsun Jamphel Ngawang Lobsang Yeshe Tenzin Gyatso).  Paha lugu on see, et kuna dalai-laama taotleb Tiibeti iseseisvust, siis meie peaminister Andrus Ansip ei taha teda Hiinaga heade suhete hoidmise nimel ametlikult vastu võtta.

Ehkki ma tavaliselt usumeestest suurt miskit ei arva, pean ma seekord erandi tegema -  lisaks budistide juhile on tegu ka Nobeli rahupreemia laureaadiga (1989) ja Tartu Ülikooli audoktoriga. Niisugust meest tuleks vastu võtta riigi kõrgemal võimalikul tasemel, st. seda peaks tegema president või peaminister.

Lisaks arvan ma, et väikesed riigid peaks kokku hoidma. Mäletate näiteks, miks meil Tallinna kesklinnas Islandi väljak on...?

Igatahes saab praegu petitsioon.ee lehel allkirja anda selle toetuseks, et meil dalai-laama ikka viisakalt vastu võetaks. Kasutage juhust!

* * *

Teoreetiliselt on meil võimalus, et augustis on peaministriks keegi teine, kes rohkem minuga ühtmoodi mõtleb. Aeg annab arutust.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “Dalai-laama tuleks ikka vastu võtta
 1. Viiu ütleb:

  Aitäh lingi eest!

  Allkiri antud ja teade veel 12-le sõbrale edasi saadetud!

 2. Henrik Aavik ütleb:

  Täpsuse huvides: Dalai laama ei taotle Tiibeti iseseisvust. Ta räägib ainult kultuurautonoomiast.

 3. evelin eelmaa ütleb:

  me armastame Dalai laamat ja austame teda väga väga väga kõrgelt. ta on inimene kes toob meie südamesse rahu, kelle sarnaseid on raske leida Maakeralt. meie riigi liidrid võiks ka pöörata tähelepanu rahu saabumiseni eestlaste südametesse. väga kurb on näha hiina küüslauku turul ilma konkurentsita nagu meie riigis küüslauku ei kasvakski. häbi häbi häbi. toetame rahu ja inimesi kes rahu nimel elavad ! õnnistatud on Dalai lama ! aitäh Tema olemasolu eest ! millinne õnnistus oleks teda kostitada !

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*