GLONASS uueneb septembris

Juba nädala pärast, 2. septembril kell 03:53:43 (00:53:43 UTC) saadetakse orbiidile järgmised 3 GLONASS satelliiti. Praeguseks on uued satelliidid juba stardieelse kontrolli läbinud. Nagu tavaliselt, kasutatakse satelliitide orbiidile saatmiseks Proton-M tüüpi kanderaketti.

Kui need satelliidid kasutuskorda saavad ja ükski juba üleval olev katki ei lähe, siis ongi Venemaal aasta lõpuks oma 24-satelliidist koosnev GNSS olemas.

Just niisuguse tähtaja Putin ka umbes kuu aega tagasi GLONASSi arenduse teemalisel koosolekul lubas. Lisaks tahab ta kehtestada korda, et alates aastast 2012 peaksid kõik venemaal valmistatud autod olema varustatud GLONASS navigaatoriga. AvtoVAZ on lubanud 2011 algusest oma Lada Kalina ja Lada Priora mudelid GPS/GLONASS vastuvõtjatega varustada. Sellega peaks AvtoVAZ olema maailma esimene autotootja, kelle autodes on kahesüsteemne navigaator.

* * *

Eelmised kolm saadeti üles märtsis ja järgmise kolme satelliidi start on planeeritud juba traditsiooniliselt detsembri teise poolde. Praegu on orbiidil 30 kasutatavat GPS ja 21 GLONASS satelliiti.

GLONASS satelliidid

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*