19 GLONASS satelliiti

GDOP ja satelliitide arvTäpselt aasta tagasi kirjutasin ma sellest, et GNSS täieneb jõudsalt ja GLONASS koosneb juba 14 töötavast satelliidist. Täna hommikuse seisuga on töötavaid GLONASS satelliite 19, st aasta jooksul on neid lausa 5 tükki juurde tulnud ja kõik eelmise aasta lõpul üles saadetud satelliidid on edukalt töökorda saanud. See teeb GLONASS'ist maailma kõige kiiremini areneva GNSS süsteemi.

Samas postituses kirjutasin ka esimesest laiatarbevastuvõtjast, mis venelaste GLONASS satelliitide signaali kasutab, Glospace SGK-70. Kahjuks ei tea ma siiani ühtegi teist analoogset seadet. Olen otsinud, aga mitte eriti põhjalikult.

GLONASS satelliidid 12.02.2009Miks oleks GPS/GLONASS vastuvõtja parem, kui ainult GPS signaali vastuvõttev seade?

Eks ikka selle pärast, et karmides linnatingimustes, kus kõrghooned sul suure hulga GPS satelliite ära varjavad, võib juhtuda nii, et vastuvõetavaid satelliite on nii vähe, et positsiooni kätte ei saagi. Kui appi tulevad ka GLONASS satelliidid, siis on positsiooni saavutamise tõenäosus suurem. Erilist täpsuse võitu niisugune ühendseade siiski ei anna või kui, siis ainult natukene.

* * *

Esimesel pildil on homme Mastamäel kell 8:00 kuni 17:00 horisondist kõrgemal olevate satelliitide arv ja teisel GLONASS satelliitide seisukord täna.

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “19 GLONASS satelliiti
  1. arheoloog ütleb:

    Muide, “karmidele linnatingimustele” lisaks oleks sellest kasu ka “karmides metsatingimustes”, kus puuoksad tihti pooled satelliidid ära varjavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*