Ka Eesti spämmerid õpivad

Karm masinTäna laekus mitmesse postkasti üsna uutmoodi spämmi. Esmapilgul tundus, et kellelegi täiesti võõrale inimesele saadetud e-mail on minu postkasti juhtunud.

Tegelikult see muidugi nii ei olnud. "Kaval" spämmer oli minu aadressile nimeks pannud mingi teise meiliaadressi, st TO: rida nägi välja nii

"mingi.nimi@domeen.ee" <minu.aadress@teinedomeen.ee>.

Kunagi reklaamiti sama meetodiga välismaa porrisaite kus mingi tšikk justkui saadaks eileõhtuste piltide lingi aga kogemata valele aadressile. See tähendab, et tegu on väga vana nipiga mis pärineb sellest ajast, kui mul filtrid veel niisugust jama kinni ei pidanud. Eesti firmade puhul pole ma seda trikki varem tähele pannud.

Tegemist ei ole saatja kogemata tehtud veaga sest neid meile tuli üsna mitmele aadressile ja täpselt sama skeemi järgi. Isegi see mingi.nimi@domeen.ee osa oli kõigil sama.

Ma ei hakka oma erablogis tööalaste kurjamite nimesid avaldama aga kui mul ühte masinat vaja peaks olema, siis valin mõne teise, mitte ei osta Veiko käest 30D-7'i mille pöörderaadius on 2393mm.

Jääb üle jälle üks nimi tapetavate nimekirja lisada...

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Ka Eesti spämmerid õpivad
 1. Mati ütleb:

  Mida sa niisuguse virisemisega saavutada üritad?

 2. Aarne ütleb:

  Tore, et küsisid.

  Üritan saavutada seda, et …

  • … Eesti spämmi oleks vähem.
  • … spämmer enne “Send“ vajutamist mõtleks, kas see ikka on ta ärile kasuks.
  • … spämmer kardaks, et peale rämpsu väljasaatmist seostatakse tema toodet või teenust rämpsuga ja tema maine saab kahjustatud.
  • … ka teised blogijad mu eeskuju järgiksid ning Eesti spämmereid tutvustaksid ja häbistaksid.
  • … maailma oleks parem paik ja alati paistaks päike.
 3. Olev ütleb:

  Aarne mina märkasin sellist spammi juba üleeelmine aasta vist? Need spämmijad ei kasuta vist spetsprogrammi? Vaid kogu spämmilist on pandud BCC-sse ehk “Blind Carbon Copy”-listi ja “To”-sse pannakse esimene listi liige.

 4. Aarne ütleb:

  Vabalt võib asi selles olla, et ma lihtsalt pole varem niisugust asja märganud. Eile lõpuks märkasin.

  Huvitav, et mida see firma asjast arvab, kelle aadressi kasutati. Esmaspäeval, kui jälle tööarvuti taga olen, uurin välja.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*