Kuidas WordPressi blogis salalehti näidata

SiltVahel võib tekkida vajadus blogis mõnele lugejale niisugust sisu näidata, mida laiemale avalikkusele näidata ei taha. Näiteks pakuksin, et tahad reklaamiandjale enne lepingu sõlmimist endapoolseid tingimusi, statistikat, vms näidata. Lisaks oleks vajalik, et see "salajane" leht haakuks olemasoleva blogiga, kujundus oleks sama, kõik lingid, pluginad, widgetid, jne töötaksid täpselt sama moodi, nagu blogiski.

Muidugi on olemas pluginaid, millega saab mõne lehe näitamist üldises navigatsioonis keelata. Samuti on võimalus usaldusväärne isik blogis registreerida ja talle vajalikku infot admin-liideses näidata.

Aga kui tegu pole väga salajase infoga või usaldusväärne isik ikka nii usaldusväärne pole, et talle kasutajanime ja parooli anda, siis on samuti lahendus olemas.

Sõltuvalt sellest, milline su salasisu olema peaks, võta oma kujunduse folderist (wp-content/themes/minuteema) kas single.php või page.php ning lisa sinna esimeseks reaks peale <?php märgendit niisugune lisarida:

require( 'koht/kus/asub/wp-load.php' );

"koht/kus/asub/" on tavalise WordPressi installi puhul blogi juurkataloogis ja täpne teekond sõltub aadressist, kus sa oma salalehte hoida tahad.

Seejärel kustuta failist mittevajalik sisu ning asenda see enda omaga.

WordPressi Default teema ja tavapostituse kujundusega (single.php) sisulehe fail peaks välja nägema nii:

<?php
/**
* @package WordPress
* @subpackage Default_Theme
*/
require( 'wp-load.php' );
get_header();
?>
<div id="content">
<h2>Pealkiri</h2>
<div>
<p>Salajane sisu Salajane sisu Salajane sisu Salajane sisu Salajane sisu Salajane sisu.</p>
</div>
</div>
<?php get_footer(); ?>

Sisu osas saad kasutada kõiki WordPress'i ja tema pluginate funktsioone, template tag'e, jne.

Loomulikult tuleb ka salainfo leheküljel kujundus ilusaks teha ja oma kasutatava themega kooskõlla viia aga kui sa nii kaugele oled viitsinud lugeda, siis küllap saad sellega hakkama.

Minu blogi kujundusega näidist saad vaadata siit: https://toompark.com/aarne/salaleht.php ja siit: https://toompark.com/salaleht.php. Ainukeseks erinevuseks lehe koodis on teekond wp-load.php failini. Kogu blogi sisu, funktsionaalsus ja kujundus on saadaval ka täiesti blogivälisel aadressil.

Loomulikult ei tasu seda meetodit tõeliselt salajase sisu näitamiseks kasutada. Igaüks, kes suudab aadressi ära arvata, saab lehte näha.

Nagu ikka, siis kehtib õpetus ainult isehostitud blogi puhul.

Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*