Eesti blogija armastab endiselt Bloggerit

SotsiaalveebVõtsin taaskord blog.tr.ee TOP100 blogid ja vaatasin, et millise softi peal need jooksevad. Ei tulnud erilise üllatusena, et pea pooled neist kasutavad Google Blogspot.com mootorit. Eelmistel kordadel on pilt peaaegu sama olnud: Eesti blogija armastab Blogspoti ja Eesti blogija armastab Bloggerit – endiselt.

Blogger.com 47
WordPress.com 28
Endahostitud WordPress 18
Tundmatud / Muud 7

Teisele kohale tulid WordPress.com blogid ja kolmandale isehostitud WordPress’i kasutajad. Võrreldes eelmiste kordadega on nende osakaal natukene suurenenud.

Ega ma seda asja hästi ei mõista, et kui on valida kahe tasuta platvormi vahel, siis miks suurem osa rahvast halvemat kasutab. Kolimine on ju nii lihtne...

Mõningase üllatusena leidsin, et ainult 3 blogijat, mina nende hulgas, on blog-tr-ee’le andnud oma feedid läbi FeedBurner’i. Kas ülejäänusid siis RSS'i statistika ei huvita või kasutavad nad mingeid muid lahendusi?

Sildid: #, #, #, #, #, #
12 comments on “Eesti blogija armastab endiselt Bloggerit
  1. Ray D. Noper ütleb:

    Ma ei ütleks, et blogger halvem on :P
    Blogger on minimalistlikum. Kui sul google-account olemas (orkuti/gmaili kasutajatel on), siis on see ca 4 hiireklõpsu ja nime valimine ja sul on töötav blog, mis ei näita statistikat, paroolitse postitusi ühekaupa ega rösti ka saia, aga blogi hoiab üleval ja mida muud vaja ongi ?

    (ja kui hiljem tahad mingeid lahedamaid featuure saada, siis väikese htmli-oskusega saad need niivõinii…)

  2. Aarne ütleb:

    Ma ei ole veel kuulnud, et keegi oleks WordPressi pealt Bloggerile üle kolinud. Vastupidist olen küll näinud.

    Võib-olla olen lihtsalt tähelepanematu olnud.

    Ma usun, et iga üks, kes Google konto loomisega on hakkama saanud, saab ka WordPressi konto loodud.

  3. andris ütleb:

    Sekundeerin Ray arvamusele – Blogger ei ole sugugi halvem, pigem isegi parem. Esiteks on seda tänu Google Accounts integreeritusele kerge luua ning teiseks, erinevalt WordPress.com platvormist, saad enda blogi sobivas suunas “tuunida” või üldse oma kujunduse teha. WordPress.com aga on selles suhtes väga kinnine – praktiliselt midagi oma käe järgi sättida ei saa (kui mitte arvestada seda et saad muuta paremas tulbas arhiivi ja otsingukasti järjestust)

  4. Aarne ütleb:

    WordPress pakub praegu 75 teemat mida saab siis veel Widgetitega ise muuta. Lisaks saad CSS’i ise muuta. HTML’i muutmine on Bloggeri juures küll eeliseks, aga see ei kaalu üle kõiki muid WordPressi võimalusi.

    Tegemist on muidugi minu isikliku arvamusega.

  5. Ray D. Noper ütleb:

    Eks ta ongi maitse asi… Muidugi lisaküsimus on selles, et kui sul Google-account juba olemas, kas sul on veel ühte kasutajanime/parooli vaja meeles pidada ? :P

  6. Virgo Kruve ütleb:

    Me saime teada küll praeguse seisu aga mind oleks huvitanud ka näiteks poole aasta tagune suhe. Ma loodan, et wordpressi kasutajate osakaal on kasvanud. See blogger on ikka väga piiratud võimalustega aga samas ei kiirustaks ma neid ka wordpressi üle kolimisele kutsuma, sest praegu on mul/meil seal piisavalt lahe. Ja ma ei taha olla mingi massifenomeni osaline: ei kasuta Internet Explorerit, ei blogi bloggeris ega käi Madonna kontserdil.
    Ma lisan wordpress.com kaitseks juurde, et muuta saab küll, sest parem ja vasak tulp võimaldavad html-i kasutamist. Eriti meeldib mulle aga väga põhjalik statistika, lausa postituste loetavuse lõikes. Samuti võimalus kasutada google webmaster tools võimalusi (see näitab, mis märksõnade peale google otsingus mingi aadress välja tuleb).

  7. andris ütleb:

    WordPressis olevad widgetid on tegelikult suhteliselt üheülbased – peamiselt WordPressi endaga seotud elemendid (arhiiv, viimased postitused, otsingukast jms) ning ainult paar wordpressivälist (box.net, mapkit, vodbod ja twitter). Ühtegi täiendavat widgetit ise lisada mingi nipiga ei saa.

    Enamus muudes blogides kasutatavatest widgetitest on muidugi niikuinii kaheldava väärtusega, aga kui ma ikka tahan endale bunniehero elukat lehele, siis ma pean selle saama. Või haloscan kommentaarisüsteemi. Või kasvõi zone.ee kaunterit. Või Feedjit kasti, mis näitab mulle kaardi peal viimaste külastajate asukohti. Või sadat erinevat küsitlust mingil suvalisel teemal.

    Kõiki neid featuure Eesti blogijad kasutavad, aga WordPressis ei oleks see kuidagi võimalik. WordPress on selles suhtes ikka väga suletud süsteem – kui pole tegijate poolt ette nähtud, siis oledki ilma. Aga kuidas saavad tegijad ette näha midagi niivõrd spetsiifilist nagu zone.ee kaunter?

  8. andris ütleb:

    virgole:
    Wordpressi tekstikastid võimaldavad küll HTML koodi kasutamist, kuid seda ainult kõige lihtsamal tasemel, sisuliselt ainult kujunduslik osa. , ja tag-id pole lubatud. Ilma nendeta aga kolmandate osapoolte widgeteid lisada ei saa.

  9. andris ütleb:

    sorry. seal kus on tühjad kohad. peaks olema:
    <object>, <embed> ja <script>

  10. andris ütleb:

    ja võrdluseks üks graafik:
    (või kui kommentaari ei peaks saama pilti panna, siis link: http://blog.tr.ee/mootorid_2009.png).

    Absoluutnumbrid on suuresti kasvavad, aga protsentides pole suuri muutusi viimase poole aasta jooksul olnud.

  11. andris ütleb:

    Tundub, et ikka pilti otse linkida ei saa. Ühesõnaga veel märkuseks, et WordPressi all on kokku loetud nii WordPress.com blogid, kui isehostitud blogid. Valimiks on veidi üle 4000 aktiivse eesti keeles kirjutava blogi. Rate.ee jms keskkonna-blogid on välja jäetud.

  12. Aarne ütleb:

    Tänud, Andris!