Ära ole kade ja anna oma blogist täielik RSS!

RSSMingil põhjusel ei anna kõik blogid oma RSS feedis edasi mitte kogu postituse sisu vaid ainult sissejuhatuse. Kas nii hädasti on vaja, et lugeja peaks oma RSS-lugejas selle lisakliki tegema ja lehele kohale tulema? Arvan, et ei ole.

Häguselt mõistan, et nii teevad äriblogijad, kes tahavad, et külastaja nende lehel reklaame vaataks ja klikiks. Tavalise mittekommertsliku blogi juures jääb see mulle natuke mõistmatuks. Pealegi, reklaame saab ju ka otse RSS feedis näidata...

Teine oletus on see, et blogija kardab seda, et kui külastaja lehele ei tule, siis on kaunteri number väiksem. Selle vastu aitab, kui oma feed näiteks läbi FeedBurner’i suunata. Siis annab FeedBurner sulle teada, et mitu inimest su postitust lugenud on. Pärast liidad oma kaunteri ja FeedBurneri numbrid kokku ja number on jälle suur.

Äkki on asi hoopis selles, et blogija ei tea, kuidas täielikku RSS’i sisse lülitada? Siinkohal väike õpetus:

Kuidas lubada oma blogis täielik RSS feed

WordPressWordPress.com:

Dashboardil kliki "Settings" - > "Reading"
Vali "For each article in a feed, show" väärtuseks "Full text"
Salvesta muudatused.

Enda hostitud WordPress’is käib asi täpselt sama moodi.

Blogger / BlogspotBlogger / Blogspot:

Dashboardil kliki "Settings" - > "Site Feed"
Vali "Allow Blog Feeds" väärtuseks "Full"
Salvesta valikud

Mina isiklikult jälgin ainult paari blogi, mis täielikku RSS’i ei anna. Nende postitused on tõesti nii huvitavad, et ma viitsin iga kord selle lisakliki teha. Kui sa ei ole 101% kindel, et sinu kirjutised nii head on, siis parem anna täielik RSS feed.

* * *

Sellest, kuidas RSS’i kasutada ja mis imevigur see üldse on, saad lugeda siit: "Kas SINA juba kasutad RSS’i?". Kui keegi teab mõnda head põhjust, miks mitte täielikku RSS feedi anda, siis palun mind teavitada, olen tõsiselt huvitatud.

Sildid: #, #, #, #, #, #
8 comments on “Ära ole kade ja anna oma blogist täielik RSS!
 1. Urmas ütleb:

  Kusjuures, tundub et Google Reader saab täistekstid igaljuhul kätte.. ei tea kas ta käib siis lehel endal eraldi üle lugemas vms.

 2. Aarne ütleb:

  Ma ise kasutan ainult Google Readerit ja vähemalt WordPressi blogidest ta täieliku sisu kätte ei saa kui blogija anda ei taha.

 3. friizu ütleb:

  Google reader saab kätte täpselt selle mis rss failis kirjas on. Lisaks veel posti täienusest, et ka feedburner kasutajad saavad anda oma blogist täisteksti, see käib Otmize alt, samas saab ka Optimize-Summary burner alt määrata max tähemärkide arvu, mis ühe posti kohta välja antakse. (et kui tegu on ikkagi väga pika postiga, siis kogu teksti ei ole alati hea välja anda). Feedburner’il on veel palju kasulikke lisasid oma rss voo haldamiseks. Näitaks ütleb feed ära, mitu kommentaari on postil, näitab pilte ja videosid (kui rss lugeja seda võimaldab), teeb rss’i browseri sõbralikuks, lisab soovitud valikud postituse lõppu (näiteks maili saatmine autorile, posti lisamine sotsiaalvõrkudesse jne …). Minu blogil on nii WP oma rss 2 väljund kui ka feedburner voog ( http://feeds.feedburner.com/friizu )

 4. Aarne ütleb:

  Kasutasin samuti kahte feedi aga lõpuks jätsin alles ainult FeedBurneri.
  Kes aadressi ära oskab arvata, see saab ka otse blogist täieliku RSS’i kätte (https://toompark.com/aarne/feed/).
  Eks peab selle FeedBurneri tuunimise vist ette võtma…

 5. friizu ütleb:

  Nujah, lisaks on minu blogist võimalik ka postitused mailile tellida (see käib ka läbi feedburneri). Lihtsalt siis kui ma midagi kirjutan saadetakse päeva lõpus kõik selle päeva postitused inimese mailile … Vanakooli värk, aga võib ka kasulikuks osutuda, kui tahad oma postitusi automaatselt mõnda maililisti saata ; )

 6. M.N. ütleb:

  Mina vihastasin kõige enam, kui ERR.ee kah oma RSSi ära kärpis, umbes paar kuud tagasi. Reklaame neil kodukal niikuinii pole. Mida siis on vaja inimesi jooksutada. RSSi mõte kaob suht ära. Ei taha kellade-ja-viledega uudistesaite, antagu ainult plein teksti :)

 7. Terje ütleb:

  Aitäh, see oli väga hea nõuanne tänaseks päevaks. Aga põhjuseks ometigi võib ju olla ka see et blogipidaja on lihtsalt kasutamas vaikimis antud settingut ja tal pole õrna aimugi, et lugeja näeb asja kesiselt.

 8. Aarne ütleb:

  Terje, nendele ma õpetuse kirjutasingi. :)

1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "Ära ole kade ja anna oma blogist täielik RSS!"
 1. […] Sellest, kuidas oma blogis täielik feed lubada, saad lugeda siit: "Ära ole kade ja anna oma blogist täielik RSS!". […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*