Kas SINA juba kasutad RSS’i?

RSS-teadlikuse päevEsimene mai on sellel aastal lisaks töörahva- ja kevadpühale ka RSS'i teadlikuse päev. Päeva eesmärgiks on inimeste teadlikuse tõstmine ja nende innustamine selle toreda vahendi kasutamisele. Lähemalt saad lugeda siit: rssday.org.

Mis on RSS ja kuidas seda kasutada?

RSS ehk Really Simple Syndication on andmeformaat edastamaks informatsiooni veebisaitidelt või lehtedelt, mida tihedalt uuendatakse. See võimaldab lehelt infot saada ise saiti külatamata.

Õnneks on juba mitmetel eesti lehekülgedel olemas asjalikud seletused selle kohta, millega täpsemalt tegu on:

RSS'i lugemiseks kasutan ise Google Reader'it ja julgen seda ka teistele soovitada. Brauserisse sisse ehitatud vahendid, brauseri pluginad ja arvutisse installitavad eraldi programmid ei ole ükski nii mugav ja hea. Online-lugeja põhiline eelis on see, et oma lemmikuudistele saab ligi igalt poolt ja ka võõrast arvutit kasutades saab jätkata täpselt sealt, kus eelmisel korral lugemine pooleli jäi.

Google Reader'it saavad kasutada kõik, kellel on Google konto olemas. Kui sul on @gmail.com meiliaadress, siis on sul ka Google konto. Kui tõesti pole, siis konto loomiseks kliki siin: Google Accounts.

Mina jälgin pidevalt üle saja RSS voo mis uuendavad ennast umbes korra kuus. Samas sisaldavad nad informatsiooni, mida ma kindlasti tahan hästi ruttu peale avaldamist teada saada. Kui ma igapäevaselt peaksin 100 veebisaiti läbi käima lihtsalt veendumaks, et uut infot pole, kuluks selleks terve päev ära.

Loomulikult loen ma ka blogisid RSS vahendusel ja avan originaallehe vaid siis, kui tahan kommentaari kirjutada või kui mõni kade aga huvitav blogija väljastab vaid osalist feedi ja täispika postituse lugemiseks peab ikka lehele kohale minema.

RSS-teadlikuse päevKuidas osaleda?

Lihtne! Selleks pole vaja muud, kui kirjutada RSS'ist ja RSSpäevast oma blogis või koduleheküljel ja jagada inimestele õpetust või kogemust, kuidas, miks ja milleks.

Kui sa veel ei kasuta RSS'i, siis just täna ja kohe on sobiv aeg alustada.

Kui sa ei tea, kust alustada, siis loe läbi eelpool viidatud linkidel asuvad materjalid, tule siia tagasi ja kliki linki: Aarne bloog RSS. Sama funktsiooni täidab ka paremas veerus olev ilus oranž nupuke:

Aarne blogi RSS feed

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*